Przejdź do treści

Aplikacje Adobe Touch dostępne w sklepie Android Market

Firma Adobe poinformowała o dostępności aplikacji Adobe Touch w sklepie Android Market. Adobe Touch to seria sześciu intuicyjnych rozwiązań obsługiwanych za pomocą ekranu dotykowego. Inspiracją do ich powstania było oprogramowanie Adobe Creative Suite. Aplikacje mają umożliwić milionom użytkowników tabletów kreatywną pracę na profesjonalnym poziomie. Można je obsługiwać palcami lub rysikiem. Przedstawione podczas tegorocznej konferencji Adobe MAX 2011 aplikacje są od teraz dostępne dla tabletów z systemem Android 3.1 lub nowszym, natomiast rozwiązanie Adobe Ideas można już nabyć w wersji dla systemu iOS. Firma Adobe przewiduje, że wersje pozostałych pięciu aplikacji dla systemu iOS pojawią się na początku 2012 r.

Z aplikacji Adobe Touch można korzystać w formie samodzielnych rozwiązań, będą one jednak również istotnymi elementami Adobe Creative Cloud — nowej usługi zapowiadanej na pierwszą połowę 2012 r. Adobe Creative Cloud będzie globalnym centrum kreatywności, a opcje subskrypcji pozwolą użytkownikom korzystać z aplikacji tradycyjnych i stworzonych dla tabletów, wyszukiwać kluczowe usługi wspomagające kreatywność i udostępniać swoje najlepsze prace. Usługa Adobe Creative Cloud zostanie wyposażona w funkcje, dzięki którym pliki projektów tworzonych za pomocą aplikacji Adobe Touch będzie można udostępniać i przeglądać na różnych urządzeniach oraz przenosić je do oprogramowania Adobe Creative Suite w celu dalszego dopracowania. Właśnie tak firma Adobe wyobraża sobie korzystanie z usługi Creative Cloud.

„Aplikacje Adobe Touch zmienią sposób korzystania z tabletów, które z czysto konsumpcyjnych urządzeń staną się narzędziami ekspresji i kreatywności” — powiedział David Wadhwani, wiceprezes i dyrektor generalny działu mediów cyfrowych (Digital Media Business Unit) w firmie Adobe. „Nasze aplikacje dotykowe będą kluczowymi elementami usługi Creative Cloud, która zostanie udostępniona w 2012 r.”

Głównym reprezentantem serii jest Adobe Photoshop Touch — rewolucyjne rozwiązanie, które po raz pierwszy udostępnia użytkownikom tabletów legendarne możliwości twórcze i narzędzia do edycji obrazu programu Photoshop.

Cała rodzina aplikacji Adobe Touch obejmuje następujące rozwiązania:

 • Adobe Photoshop Touch umożliwia przekształcanie obrazów przy pomocy najważniejszych funkcji programu Photoshop. Ponadto użytkownicy mogą tworzyć nowe obrazy, łącząc zdjęcia, wybierając elementy, które zostaną poddane edycji, a także stosując filtry i inne efekty. Dostępna wyłącznie dla tabletów funkcja zaznaczania nieregularnego (Scribble Select) umożliwia podświetlenie elementu obrazu, który ma zostać zachowany i obszarów do usunięcia. Podczas łączenia elementów różnych zdjęć za pomocą dotyku można łatwo zarejestrować trudne do zaznaczenia elementy, takie jak np. włosy. Aplikacja pomaga szybko odnaleźć obrazy, udostępniać prace i wyświetlać komentarze dzięki integracji z serwisem Facebook i wyszukiwarką Google. Dzięki funkcjom synchronizacji, które będą kluczowym elementem inicjatywy Adobe Creative Cloud pliki będzie można otwierać w programie Adobe Photoshop.
 • Adobe Collage pomaga twórcom rejestrować i opracowywać pomysły i koncepcje, umożliwiając połączenie inspirujących obrazów, rysunków, tekstu i plików pakietu Creative Suite oraz przedstawienie ich na nowoczesnych, koncepcyjnych tablicach nastrojów. Dostępne funkcje obejmują importowanie obrazów, cztery łatwe w dostosowaniu rodzaje piór do rysowania, dodawanie tekstu i stosowanie kolorowych motywów. Nieograniczony rozmiar płótna umożliwia umieszczenie wszystkich potrzebnych elementów. Pliki można udostępniać i przesyłać, a następnie otwierać w programie Adobe Photoshop.
 • Adobe Debut umożliwia twórcom prezentowanie projektów klientom i partnerom w dowolnym miejscu. Program Adobe Debut otwiera przeznaczone na tablety wersje plików pakietu Creative Suite, umożliwiając wygodne przeglądanie na tych urządzeniach takich treści, jak warstwy programu Photoshop i tablice programu Illustrator. Narzędzie do wstawiania znaczników służy do dodawania notatek i rysunków w górnej części pracy, które zapewniają autorowi informacje zwrotne.
 • Adobe Ideas to łatwe w obsłudze narzędzie do tworzenia grafiki wektorowej. Kreski wprowadzane za pomocą piórka lub palca są gładkie na każdym poziomie powiększenia. Rozpoczynając od pustego płótna, użytkownicy mogą wybrać kolorowe motywy i wstawić obrazy obsługiwane przez tablety. Wszystkie elementy można kontrolować jako osobne warstwy. Gotowe projekty można otworzyć w programie Adobe Illustrator i Photoshop.
 • Adobe Kuler ułatwia tworzenie kolorowych motywów, które zainspirują każdy projekt. Kolory można odkrywać dzięki setkom tysięcy motywów programu Kuler, które są dostępne za pośrednictwem społeczności twórców. Twórcy mogą jeszcze bardziej zaangażować się w społeczność dzięki funkcji oceniania i komentowania motywów, które można wyeksportować jako próbki kolorów do projektów opracowywanych w pakiecie Adobe Creative Suite.
 • Adobe Proto umożliwia opracowywanie interaktywnych modeli szkieletowych i prototypów stron www oraz aplikacji mobilnych przeznaczonych na tablety. Pomysły można omawiać i udostępniać zespołom oraz klientom za pomocą interfejsu dotykowego. Gesty umożliwiają szybkie wyrażenie koncepcji projektu, wyjaśnienie struktury strony www oraz zaprezentowanie interaktywności. Modele szkieletowe i prototypy mogą zostać wyeksportowane w standardowym formacie HTML, CSS i JavaScript, a następnie udostępnione w popularnych przeglądarkach w celu przeprowadzenia ich analizy i zatwierdzenia.

Sześć aplikacji Adobe Touch dla profesjonalnych twórców można kupić już teraz w sklepie Android Market w promocyjnej cenie 9,99 USD każda. Rozwiązania są dostępne w większości regionów w angielskiej wersji językowej. Aplikacje Adobe Touch będą działać na tabletach z zainstalowanym systemem Android 3.1 lub nowszym, wyposażonych w ekran o przekątnej co najmniej 8,9” i rozdzielczości 1280 x 800. Program Adobe Ideas w wersji dla systemu iOS jest obecnie dostępny w sklepie iTunes App Store w cenie 5,99 USD. Firma Adobe przewiduje, że wersje wszystkich aplikacji Adobe Touch dla systemu iOS pojawią się na rynku na początku 2012 r. Rozwiązania Adobe Touch są zintegrowane z funkcjami przeglądania, udostępniania i przesyłania projektów w zapowiadanej usłudze Adobe Creative Cloud. Więcej informacji na temat dodatkowych funkcji platformy Adobe Creative Cloud, w tym aplikacji, usług i społeczności oraz wszystkich płatnych opcji subskrypcji, zostanie podane w pierwszej połowie 2012 r.

Przydatne łącza

 • Kyle Lambert & Adobe Ideas — film ten pokazuje, jak pracuje Kyle Lambert i w jaki sposób korzysta on z aplikacji Adobe Ideas w swojej pracy twórczej, oferując inspirację innym użytkownikom.
 • Brian Yap & Adobe Ideas — Brian Yap, artysta i dyrektor kreatywny, przekracza granice jako jeden z pierwszych, tworząc nowatorskie projekty za pomocą technologii zastosowanej w aplikacjach Adobe Touch.
 • Prezentacja aplikacji Adobe Photoshop Touch — jak korzystać z aplikacji Photoshop Touch, aby za pomocą własnego tabletu łączyć obrazy, wprowadzać profesjonalne efekty i udostępniać rezultaty w serwisach społecznościowych, takich jak Facebook.
 • Prezentacja aplikacji Adobe Collage — jak wykorzystać program Adobe Collage do tworzenia na tablecie nowoczesnych, koncepcyjnych tablic nastrojów, łącząc inspirujące obrazy, rysunki i tekst.
 • Prezentacja aplikacji Adobe Debut — jak za pomocą aplikacji Adobe Debut prezentować na tablecie kreatywne projekty w wysokiej rozdzielczości i bez trudu rejestrować opinie przeglądających je osób.
 • Prezentacja aplikacji Adobe Ideas — jak za pomocą aplikacji Adobe Ideas, podstawowego szkicownika cyfrowego, projektować w dowolnym miejscu, korzystając przy tym z wektorów, warstw i motywów kolorystycznych, aby stworzyć pełen projekt gotowy do produkcji.
 • Prezentacja aplikacji Adobe Kuler — jak za pomocą łatwych w obsłudze narzędzi aplikacji Adobe Kuler projektanci, artyści, programiści, twórcy amatorscy i inni mogą tworzyć harmonijne motywy kolorystyczne, które zainspirują każdy projekt.
 • Prezentacja aplikacji Adobe Proto — jak projektować interaktywne moduły szkieletowe oraz prototypy stron internetowych i aplikacji mobilnych na tablecie, korzystając z wygodnych, prostych gestów.

Wymagane jest połączenie z Internetem. Udostępniane online usługi Adobe, w tym usługa Adobe Creative Cloud, są dostępne wyłącznie dla użytkowników w wieku co najmniej 13 lat i wymagają akceptacji dodatkowych warunków oraz zasad prywatności online firmy Adobe.  Aplikacje i usługi online są dostępne tylko w wybranych krajach i językach. Mogą wymagać rejestracji użytkownika, a także ulegać zmianom i zostać wycofane bez powiadomienia. Ponadto może być konieczne uiszczenie dodatkowych opłat lub wykupienie subskrypcji.