Profesjonalny monitoring przez internet

Od drugiej połowy listopada innowacyjne urządzenia ReadyNAS firmy NETGEAR będą dostępne z profesjonalnymi kamerami Mobotix. Takie zestawy do monitoringu domu lub firmy cechuje łatwy montaż, proste przechowywanie danych (obrazów) oraz dostęp z każdego miejsca na ziemi.

Megapikselowe Kamery IP Mobotix oraz NASy firmy NETGEAR tworzą zaawansowany system monitoringu, który jest niezwykle łatwy w montażu oraz zarządzaniu. Mobotix to niemiecki producent urządzeń monitorujących, które charakteryzuje niespotykana w innych rozwiązaniach funkcjonalność umożliwiająca m.in. wysokiej rozdzielczości zapis wideo wraz z dźwiękiem. Obraz taki jest dokładniejszy od standardowego, co w konsekwencji przekłada się na większą wartość dowodową.

„Obraz z kamer Mobotix można zapisywać na dyskach urządzeń typu NAS. Ze względu na rygorystyczne normy jakościowe, jakie spełniają nasze urządzenia, poszukiwaliśmy dostawcy, który w pełni sprosta postawionym wymaganiom i rozszerzy funkcjonalność naszych produktów. W związku z tym, zdecydowaliśmy się nawiązać współpracę z firmą NETGEAR. Jestem przekonany, że rozwiązanie jakie wspólnie zaoferujemy, będzie niezwykle atrakcyjną pozycją na rynku” – powiedział Harald Dingemans Managing Director Linc Polska przedstawiciela Mobotix w Polsce.

Zestawy NETGEAR/Mobotix charakteryzuje prosta instalacja nawet na dużych odległościach, niskie zużycie energii oraz brak kosztów oprogramowania, licencji jak i specjalistycznego sprzętu do nadzoru.

Przewaga monitoringu IP nad rozwiązaniami analogicznymi:

  • Wysoka jakość obrazu – ma szczególne znaczenie podczas identyfikacji podejrzanych w rabunku, czy śledzenia ruchów gałki ocznej klienta, podczas robienia zakupów.
  • Elastyczna archiwizacja – kamery cyfrowe można podłączyć bezpośrednio do sieci Ethernet IP. Dzięki temu eliminuje się ograniczenia odległości, umożliwiając archiwizację danych w dowolnym miejscu w sieci.
  • Prosta instalacja i zasilanie PoE – kamery IP pobierają moc bezpośrednio z sieci Ethernet, dzięki temu unika się konieczności doprowadzenia zasilania do miejsca jej instalacji.
PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu