Hiszpański deweloper inwestuje w Polsce

Na wrocławskim Muchoborze przy ulicy Gagarina hiszpańska grupa Portero buduje kompleks mieszkaniowy „Galaktyka”. W październiku ruszyła sprzedaż lokali.

Obiekt składa się z dwóch czterokondygnacyjnych budynków, zawierających łącznie 150 mieszkań, głównie 2 i 3-pokojowych oraz kawalerek. Ich powierzchnia kształtuje się od 33 do 88 m2. Cena metra kwadratowego jest uzależniona od umiejscowienia lokalu i wynosi od 4900 zł do 6200 zł brutto. Do każdego mieszkania przynależy wliczony w cenę parking podziemny. Pierwszy budynek inwestycji zostanie oddany do użytku w III kwartale 2012 roku.

– Dostępne powierzchnie zostały dopasowane do aktualnego zapotrzebowania rynku – mówi Ramón Portero Toribio, Dyrektor firmy Portero – Obecnie poszukiwane są przede wszystkim mieszkania o metrażu około 50 m2. Wśród zainteresowanych są single, młode małżeństwa, dla których będzie to pierwsze mieszkanie, jak również rodziny z dziećmi szukające większego lokum.

„Galaktyka” to nowoczesny projekt architektoniczny oraz przestronne i funkcjonalne wnętrza o wysokim standardzie wykończenia. Mieszkania są wyposażone w loggie, balkony lub tarasy. Atutem inwestycji jest dogodny dojazd do centrum i liczne połączenia autobusowe. Obiekt jest zlokalizowany 6,5 km od centrum Wrocławia, w pobliżu nowej obwodnicy i ważnych węzłów komunikacyjnych. W okolicy znajduje się dużo zieleni i terenów rekreacyjnych. Nieopodal mieszczą się ponadto centra handlowe, w tym popularny Futura Park (Factory). Ta część Wrocławia cieszy się ostatnio bardzo dobrą renomą oraz coraz większym zainteresowaniem kupujących.

Projekt architektoniczny powstał w oparciu o analizę sąsiedniej zabudowy. Budynki nawiązują do otoczenia wysokością, spadkami dachów i formą architektoniczną. Realizowane na planie dwóch skierowanych do siebie liter „C” tworzą wewnętrzny dziedziniec z tarasami, zaprojektowaną zielenią i placem zabaw dla dzieci. Rytm na elewacji od strony zewnętrznej budynków wprowadzają wysunięte klatki schodowe, a od strony wewnętrznej balkony i loggie. Pod dziedzińcem powstanie parking podziemny obsługiwany przez dwie rampy. Dostęp, z poziomu garażu na kondygnację parteru, umożliwią osobom niepełnosprawnym i rodzicom z wózkami dla dzieci – platformy, a z poziomu terenu do mieszkań parteru – zadaszone rampy.

Wokół budynków zaprojektowano drogę wewnętrzną zapewniającą wygodną komunikację kołową, nie kolidującą z ruchem pieszym. Całość inwestycji otacza zieleń niska, a od strony ulicy Gagarina przewidziano szpaler drzew. Nad realizacją projektu czuwa pracownia architektoniczna Ozone.

Sprzedaż mieszkań została powierzona Panoramie Nieruchomości. Chcąc zachęcić potencjalnych nabywców do zakupu nieruchomości, deweloper oferuje elastyczny system płatności, umożliwiający spłatę w ratach.

Grupa Portero to nowy gracz na wrocławskim rynku. Oprócz osiedla na Gagarina spółka realizuje jeszcze dwie inwestycje mieszkaniowe w Leśnicy oraz Jagodnie. Aktualny postęp budów oraz dodatkowe informacje można znaleźć na stronie inwestora www.portero.pl.

Grupę Portero Polska Sp. z o.o. tworzą w Polsce 3 spółki. Główna siedziba połączonych spółek mieści się w budynku Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Inwestorem budowy Portero przy ulicy Gagarina  jest Prodiport Investment Polska Sp. z o.o., firma powiązana ze spółką kapitałowo i osobowo.

Portero prowadzi w Polsce działalność deweloperską i budowlaną od 3 lat. Dzięki dużemu doświadczeniu na płaszczyźnie budowy obiektów, spółka jest jednocześnie wykonawcą, co znacznie obniża koszty budowy. Strategię działania, politykę jakości jak i najwyższe standardy działań biznesowych czerpie w oparciu o wieloletnie doświadczenie na rynku zachodnim. W Hiszpanii od 2003 r. prężnie działa „Grupo Portero” złożona z kolei z 4 spółek, które zajmują się budową obiektów mieszkaniowych, handlowych i biurowych.

Osiedle „Galaktyka” w skrócie:

 • lokalizacja: Wrocław, ul. Gagarina (Muchobór Wielki)
 • co powstaje: zespół budynków mieszkalnych z parkingiem podziemnym
 • wykonawca: Portero Polska Sp. z o.o.
 • inwestor: Prodiport Investment Polska Sp. z o.o.
 • liczba mieszkań: 150
 • metraż: 33-88 m2
 • liczba pokoi: 1-3
 • liczba kondygnacji: 4
 • cena dla pierwszych kupujących: 4843– 6200 zł brutto / m2
 • parking podziemny w cenie mieszkania
 • wykończenie: stan deweloperski
PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu