CANAL+ wspiera kolejną produkcję filmową

„80 milionów” Waldemara Krzystka to kolejna w tym roku koprodukcja CANAL+, której premiera kinowa odbędzie się 25 listopada. Stacja zaprasza widzów na przedpremierowy pokaz w Warszawie oraz pokazy specjalne w sześciu innych miastach. Jednocześnie pod patronatem CANAL+ również 25 listopada odbędzie się premiera najnowszego filmu Tomasa Alfredsona „Szpieg”.

– CANAL+ od lat współfinansuje i obejmuje patronatem medialnym najlepsze produkcje kinowe, nabywając prawa do premierowego pokazywania ich na małym ekranie – przed innymi stacjami telewizyjnymi w Polsce. „80 milionów” opowiada o prawdziwych wydarzeniach z 1981, tuż przed stanem wojennym, kiedy to w brawurowej akcji działaczom Solidarności udało się wynieść z banku 80 milionów związkowych pieniędzy. „80 milionów” to świetny scenariusz, z trzymającą w napięciu fabułą, pełną zaskakujących zwrotów akcji – mówi Beata Ryczkowska, Dyrektor Programowa CANAL+.

W ramach patronatów medialnych CANAL+ promuje najnowsze i najbardziej wartościowe produkcje, a swoim widzom oferuje możliwość uczestnictwa w ekskluzywnych pokazach zamkniętych. Z okazji premier kinowych „80 milionów” i „Szpiega” stacja organizuje liczne konkursy, w których nagrodami są bilety na przedpremierowe pokazy 21 i 23 listopada w Warszawie oraz projekcje specjalne w Krakowie, Poznaniu, Gdańsku, Wrocławiu, Białymstoku i Katowicach. Bilety można wygrać na stronie canalplus.pl, facebooku, w serwisach internetowych (m.in. portalach cojestgrane.pl, mmpoznan.pl), rozgłośniach radiowych (Radiu Zet) i prasie (Dziennik Gazeta Prawna, Dziennik Polski, Kurier Poranny).

„80 milionów” w reżyserii Waldemara Krzystka, to oparta na prawdziwych wydarzeniach historia, której akcja dzieje się na Dolnym Śląsku, jesienią 1981. Tuż przed ogłoszeniem stanu wojennego młodzi działacze Solidarności organizują brawurową akcję wyprowadzenia z wrocławskiego banku 80 milionów związkowych pieniędzy, zanim jeszcze konto zostanie zablokowane. Funkcjonariusze Służby Bezpieczeństwa podążają za nimi krok w krok. Rozpoczyna się pasjonująca rozgrywka, w którą zostają zaangażowani duchowni i cinkciarze. Każda ze stron ma asy w rękawie.

„Szpieg” jest ekranizacją bestsellerowej powieści Johna le Carrégo, która opowiada o polowaniu na sowieckiego agenta ukrywającego się na najwyższych szczeblach brytyjskiego wywiadu. W doskonale zrealizowanym thrillerze, w reżyserii Tomasa Alfredson, brytyjski wywiad po raz pierwszy zdradza tak wiele tajemnic z pracy swoich agentów. W rolach głównych występują Colin Firth, Gary Oldman, Tom Hardy, John Hurt, Mark Strong i Toby Jones.

CANAL+ to stacja organicznie związana z kinem. Od początku istnienia prezentuje na antenie pełne spektrum światowej kinematografii, angażując się równocześnie w szereg wydarzeń związanych z krajowym kinem i wspierając finansowo polskie produkcje. Od 16 lat jest współorganizatorem Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, a od 11 – partnerem Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Nowe Horyzonty we Wrocławiu. W tym roku stacja rozpoczęła produkcję dwóch seriali „Misja:Afganistan” i „Krew z krwi”. Również w tym roku CANAL+ wsparł produkcję „Blind Watching” Andrzeja Jakimowskiego, „Nowhere” Małgorzaty Szumowskiej, „Pokłosia” Władysława Pasikowskiego, „Papuszy” Krzysztofa Krauzego oraz „Latającej Maszyny 3D”.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu