Wzrasta popyt na profesjonalny consulting na rynku nieruchomości

Firma doradcza CBRE działająca na rynku nieruchomości komercyjnych odnotowała znaczny wzrost popytu na profesjonalne usługi doradcze.

Joanna Mroczek, dyrektor działu badań rynku i doradztwa w CBRE powiedziała: ‘Wraz ze wzrostem wskaźników ekonomicznych i wzrostem popytu na różnego rodzaje nieruchomości, firmy poszukują profesjonalnych doradców, którzy tworzą dla nich różne scenariusze, opracowują studia opłacalności inwestycji, doradzają co wybudować, co sprzedać, z czym jeszcze poczekać.’

Ostatnio firma CBRE przygotowała we współpracy z Ove Arup & Partners dla Przedsiębiorstwa Państwowego „Porty Lotnicze” raport na temat rynku nieruchomości pod kątem planowanej inwestycji Chopin Airport City, zlokalizowanej w Warszawie w bezpośrednim sąsiedztwie Lotniska Chopina. Zakres prac obejmował analizy rynku nieruchomości biurowych, magazynowych, handlowych, hotelowych i konferencyjnych, prezentację wniosków wynikających z badania rynku dla planowanej inwestycji oraz ocenę możliwości zagospodarowania przedmiotowej nieruchomości.

Kolejny duży projekt realizowany na zlecenie PLL LOT SA przy współpracy z Kuryłowicz & Associates polegał na opracowaniu raportów dotyczących dwóch działek zlokalizowanych w Warszawie w pobliżu Lotniska Chopina i jednej położonej w centrum Gdańska. CBRE przygotowało analizy rynku wszystkich sektorów nieruchomości komercyjnych pod kątem oceny chłonności i wyboru planowanych funkcji na ww. działkach.

Joanna Mroczek dodaje: ’Coraz częściej spotykamy się z firmami, prywatnymi czy spółkami Skarbu Państwa, które posiadają wszelkiego typu nieruchomości i chciałyby je w najbardziej optymalny sposób zagospodarować. Cieszy nas fakt, że firmy, które nie są związane z rynkiem nieruchomości, widzą w nim duży potencjał i chcą inwestować. Może to zmienić oblicze wielu polskich miast.’

Dział badań rynku i doradztwa firmy CBRE opracowuje wszelkiego rodzaju raporty, studia opłacalności inwestycji, prowadzi badania rynku wszystkich sektorów. Firma CBRE wydaje również kwartalnie bezpłatne raporty dostępne na stronie www.cbre.pl.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu