Przejdź do treści

Wzrasta popyt na profesjonalny consulting na rynku nieruchomości

Firma doradcza CBRE działająca na rynku nieruchomości komercyjnych odnotowała znaczny wzrost popytu na profesjonalne usługi doradcze.

Joanna Mroczek, dyrektor działu badań rynku i doradztwa w CBRE powiedziała: ‘Wraz ze wzrostem wskaźników ekonomicznych i wzrostem popytu na różnego rodzaje nieruchomości, firmy poszukują profesjonalnych doradców, którzy tworzą dla nich różne scenariusze, opracowują studia opłacalności inwestycji, doradzają co wybudować, co sprzedać, z czym jeszcze poczekać.’

Ostatnio firma CBRE przygotowała we współpracy z Ove Arup & Partners dla Przedsiębiorstwa Państwowego „Porty Lotnicze” raport na temat rynku nieruchomości pod kątem planowanej inwestycji Chopin Airport City, zlokalizowanej w Warszawie w bezpośrednim sąsiedztwie Lotniska Chopina. Zakres prac obejmował analizy rynku nieruchomości biurowych, magazynowych, handlowych, hotelowych i konferencyjnych, prezentację wniosków wynikających z badania rynku dla planowanej inwestycji oraz ocenę możliwości zagospodarowania przedmiotowej nieruchomości.

Kolejny duży projekt realizowany na zlecenie PLL LOT SA przy współpracy z Kuryłowicz & Associates polegał na opracowaniu raportów dotyczących dwóch działek zlokalizowanych w Warszawie w pobliżu Lotniska Chopina i jednej położonej w centrum Gdańska. CBRE przygotowało analizy rynku wszystkich sektorów nieruchomości komercyjnych pod kątem oceny chłonności i wyboru planowanych funkcji na ww. działkach.

Joanna Mroczek dodaje: ’Coraz częściej spotykamy się z firmami, prywatnymi czy spółkami Skarbu Państwa, które posiadają wszelkiego typu nieruchomości i chciałyby je w najbardziej optymalny sposób zagospodarować. Cieszy nas fakt, że firmy, które nie są związane z rynkiem nieruchomości, widzą w nim duży potencjał i chcą inwestować. Może to zmienić oblicze wielu polskich miast.’

Dział badań rynku i doradztwa firmy CBRE opracowuje wszelkiego rodzaju raporty, studia opłacalności inwestycji, prowadzi badania rynku wszystkich sektorów. Firma CBRE wydaje również kwartalnie bezpłatne raporty dostępne na stronie www.cbre.pl.