Rank Progress i OBI otwierają market koło Krosna

W piątek, 18 listopada, sieć OBI otworzyła w Miejscu Piastowym k. Krosna swój kolejny market budowlany. Generalnym wykonawcą obiektu jest Grupa Kapitałowa Rank Progress SA, która planuje tam realizację parku handlowego. Market OBI ma być pierwszą częścią tej inwestycji.

Nowy obiekt, o powierzchni całkowitej 10,5 tys. mkw., to 40. market sieci handlowej OBI w Polsce. Został on zrealizowany przez Grupę Kapitałową Rank Progress SA. Wartość projektu opiewała na kwotę 19,5 mln zł.

„Nasza współpraca z OBI jest dowodem na to, że międzynarodowe sieci handlowe nie tylko intensywnie się rozwijają, ale i chętnie realizują swoje inwestycje w miastach średniej wielkości, co jest zgodne z naszą strategią działania. Szczególnie ważne jest dla nas to, że dzięki tej inwestycji zyskają również mieszkańcy Krosna i okolic. Województwo podkarpackie to region o dużym potencjale. Chcemy go wykorzystać, realizując tam nasze projekty” – mówi Jan Mroczka, Prezes Grupy Kapitałowej Rank Progress SA.

Market OBI ma być częścią większej inwestycji Rank Progress w Miejscu Piastowym koło Krosna. Na liczącej ponad 8 ha działce spółka chce wybudować galerię handlową o powierzchni 18 tys. mkw., z parkingiem na blisko 380 miejsc. Realizacja projektu planowana jest w 2012 r.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu