Nowa siedziba firmy SPOT Light

Firma SPOT Light – produkująca i eksportująca lampy energooszczędne i ekskluzywne żyrandole – przeniosła się do nowej siedziby. Otwarcie nowego centrum miało miejsce 21 października 2011 r. w Bierawie, w województwie opolskim. Nowoczesny budynek logistyczno-biurowy spełniał będzie rosnące potrzeby prężnie rozwijającego się przedsiębiorstwa.

Otwarcie nowej siedziby firmy SPOT Light odbyło się 12 października 2011 r. w Bierawie, w gminie województwa opolskiego. Na uroczystość zaproszenie przyjęli: przedstawiciele władz Samorządu Województwa Opolskiego, Konsul Republiki Federalnej Niemiec w Opolu, Wójt Gminy Bierawa, Wójt Gminy Cisek, kooperanci, dostawcy, odbiorcy, zaproszeni licznie goście oraz pracownicy firmy. W trakcie części oficjalnej głos zabrał m.in. Christian Ortlieb – Właściciel Firmy, odczytano również list Marszałka Województwa Opolskiego Józefa Sebesty. Po części oficjalnej rozpoczął się uroczysty bankiet zorganizowany dla zaproszonych gości oraz pracowników firmy. Nie lada atrakcją dla przybyłych gości był koncert regionalnego zespołu orkiestry dętej, a także przepiękny pokaz sztucznych ogni, oznajmiający oficjalne otwarcie obiektu.

Oddany do użytku obiekt o powierzchni 2440 m2 podzielono na część biurową, produkcyjną i magazynową. Odbywać będą się w nim działania produkcyjne i przeładunkowe, związane z dystrybucją oświetlenia na rynek krajowy oraz eksportem lamp, opraw i żyrandoli do zachodnich, wschodnich i południowych sąsiadów. W nowym obiekcie firmy zatrudnienie znajdzie blisko 100 pracowników firmy.

– Uroczystość otwarcia nowej siedziby firmy SPOT Light w Bierawie szczęśliwie zbiegła się z rocznicą 15-lecia istnienia firmy na rynku. Już od 15-tu lat wytyczamy nowe kierunki we wzornictwie oświetleniowym. Dzięki nowemu zapleczu logistycznemu w Bierawie, które dziś otworzyliśmy uda nam się zwiększyć intensywność działań handlowych, również poza granicami kraju. Za sprawą nowego centrum skuteczniej będziemy reagować na potrzeby klientów z całej Europy. Ciągły rozwój i nowe inwestycje, m.in. w pełne skomputeryzowanie procesów magazynowych sprawią, że nasze produkty jeszcze szybciej trafią do koneserów stylowego oświetlenia. Nowy obiekt to także przestronne szatnie, łaźnie i stołówka pracownicza, czyli wysoki poziom warunków pracy, jakiego może nam pozazdrościć niejedna europejska firma. Nowoczesna hala produkcyjna z nową linią montażową, cześć magazynowa wyposażona w najwyższej jakości regały wysokiego składowania oraz w pełni klimatyzowany budynek biurowy wraz z salami konferencyjnymi i showroomami, pozwalają na efektywną pracę w wysokim standardzie dla każdego z naszych pracowników. W nowych pomieszczeniach miło będzie nam gościć dotychczasowych i przyszłych partnerów handlowych.

Powierzchnia jaką zagospodarowaliśmy pod sale konferencyjne i showroomy stwarza także nowe możliwości dydaktyczne i szkoleniowe dla naszych pracowników, a także partnerów handlowych. Tak jak przez ostatnie 15 lat stawialiśmy na rozwój i naukę, tak samo i dziś chcemy rozwijać firmę także poprzez inwestycję szkoleniową w najcenniejszy kapitał – naszych pracowników – mówi Christian Ortlieb, Właściciel Firmy SPOT Light.

SPOT Light jest jednym z największych w Polsce dostawców oświetlenia do sieci DIY oraz salonow oświetleniowych. Firma eksportuje również energooszczędne lampy, oprawy i ekskluzywne żyrandole do wielu krajów, m.in. do Niemiec, Francji, Szwajcarii, Czech, na Słowację, Węgry, Białoruś i do Rosji. Rokrocznie SPOT Light zdobywa wiele prestiżowych nagród za swoje wyroby na wystawach w kraju i za granicą. W tym roku na XIX Międzynarodowych Targach Sprzętu Oświetleniowego ŚWIATŁO 2011, odbywających się w marcu w Warszawie nagrodzono kolekcję energooszczędnych lamp Ball, które zostały wyróżnione II miejscem w kategorii „Oświetlenie mieszkaniowe i dekoracyjne”.

Nowy adres firmy SPOT Light : Bierawa 47-240 , ulica Nowe Osiedle 13 D.

Więcej informacji na stronie www.spotlight.pl

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu