NEC Display Solutions rozszerza ofertę projektorów instalacyjnych o serię PH

NEC Display Solutions zaprezentował swój flagowy model projektora instalacyjnego – PH1000U, stworzony dla wszystkich, którzy potrzebują jasnego obrazu najwyższej jakości oraz maksymalnej kontroli nad wyświetlaniem.

Seria PH oferuje szereg innowacyjnych funkcji, przydatnych przy najtrudniejszych instalacjach. Pierwszy model z tej linii, PH1000U przeznaczony do pracy w trudnych warunkach w branży rentalowej, przy stałych instalacjach w salach konferencyjnych i szkolnictwie wyższym oraz podczas eventów. Projektor łączy w sobie wyjątkowo wysoką jasność, doskonałą jakość obrazu, a także jedną z najlepszych na rynku wydajność i niezawodność.

Projektor bazujący na technologii DLP oferuje rozdzielczość WUXGA (1920×1200) i jasność 11000 ANSI lumenów. Dla zapewnienia ciągłości pracy urządzenie wykorzystuje system dwulampowy. PH1000U wyposażony w system HQV umożliwia 10-bitowe przetwarzanie i wyświetlanie koloru. Projektor posiada systemem skalowania, a także wygładzania krawędzi, umożliwia łączenie kilku projektorów w celu wyświetlenia obrazu o bardzo wysokiej jasności (funkcja Stacking). PH1000U pozwala wyświetlić obraz o niesamowicie głębokiej palecie barw. Dodatkowo nowy model wyposażony jest w system de-interlacingu dla zachowania idealnej stabilności obrazu.

Poza wysoką wydajnością PH1000U oferuje wyjątkową swobodę użytkowania, będąc pierwszym na świecie projektorem o jasności 11000 ANSI lumenów, który wykorzystuje moduły rozszerzeń STv2 kompatybilne ze standardem Open Pluggable Specification (OPS). Jest to drugi projektor NEC obsługujący standard OPS, który oferuje szereg opcji rozszerzeń, w tym HD/SD-SDI i komputer SBC.

System mocowania Integrated Rigging oraz funkcja Stacking gwarantują, że projektory z serii PH mogą być instalowane i konfigurowane w sposób, który najlepiej odpowiada potrzebom użytkownika.

Projektor posiada szereg złączy sygnału wejściowego, włącznie z DisplayPort, HDMI i RGB. Oferuje również funkcję Projector Viewer. Dzięki rozszerzonym funkcjom sieciowym i multimedialnym, użytkownicy mogą przesyłać kontent przez sieć z jakiegokolwiek dysku sieciowego z systemem Windows, a administratorzy są w stanie kontrolować i zarządzać projektorami poprzez połączenie kablowe lub opcjonalny moduł Wi-Fi.

Projektory z serii PH są sprzedawane bez obiektywów, dając użytkownikom swobodę wyboru takich, które najbardziej będą odpowiadać ich potrzebom. Do wyboru jest sześć wysokiej jakości obiektywów z mocowaniem bagnetowym i funkcją memory lens (pamięć obiektywu), która automatycznie ustawia pozycję obiektywu zgodnie z wcześniejszymi ustawieniami lub w zależności od źródła sygnału.

“Wprowadzenie serii PH jest rewolucją wśród projektorów instalacyjnych dla użytkowników korporacyjnych, szkolnictwa wyższego, a przede wszystkim dla branży rentalowej i eventowej.” – powiedział Gerd Kaiser, Product Line Manager Large Venue Projectors w NEC Display Solutions Europe – “Możliwości tego produktu nie mają sobie równych, poczynając od Stackingu i wygładzania krawędzi do obiektywów najwyższej klasy. Zaimplementowane funkcje pozwalają na idealne dostosowanie projektora do różnorodnych zastosowań. Te innowacje odzwierciedlają przesłanie, wynikające z naszej wieloletniej tradycji i zapewniają najlepszą jakość obrazu, wyjątkową elastyczność oraz niski wskaźnik TCO.”

Dostępność i gwarancja

Projektor NEC PH1000U jest już dostępny na rynku. W zestawie z każdym projektorem znajduje się pilot, kabel zasilający oraz płyta CD z instrukcją obsługi. Projektory są objęte standardową, trzyletnią gwarancją, w tym sześciomiesięcznym (lub 1000 przepracowanych godzin) okresem gwarancyjnym na lampę.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu