Jakość okien OKNOPLAST potwierdzona niezależnymi badaniami

Wymiana okien to duże przedsięwzięcie, ale korzyści z niego płynące najmocniej odczujemy właśnie zimą, ciesząc się ciepłym wnętrzem i niskimi rachunkami za ogrzewanie. Jednak jak pokazują testy przeprowadzone m.in. przez Instytut Techniki Budowlanej i Związek Pracodawców – Producentów Materiałów dla Budownictwa, jedynie niektórzy producenci stolarki dostarczają klientowi jakość, jaką obiecują. W najnowszym badaniu okno firmy OKNOPLAST, jako jedno z trzech, przeszło celująco test jakości, uzyskując w 100% wyniki zgodne z deklarowanymi wartościami. Łącznie zostały przebadane produkty trzynastu producentów.

Zakup nowych okien to znacząca, często kosztowna inwestycja. Aby dokonać najlepszego wyboru, warto poprosić o poradę rodzinę i znajomych. Dobrym, a przede wszystkim obiektywnym źródłem informacji będą dla nas również badania przeprowadzone przez niezależne organizacje i stowarzyszenia.

Badania takie prowadzą m.in. Związek Pracodawców – Producentów Materiałów dla Budownictwa i Instytut Techniki Budowlanej. Głównym ich celem jest porównanie materiałów budowlanych pod kątem zgodności rzeczywistych parametrów z tymi deklarowanymi przez producentów. Badanie zostało przygotowane według metodologii Instytutu Techniki Budowlanej. W tym roku przedmiotem testów były dwuskrzydłowe drzwi balkonowe. Weryfikacji poddano produkty trzynastu regionalnych i ogólnopolskich producentów oferujących swoje produkty w autoryzowanych punktach sprzedaży. Testowano trzy kluczowe dla stolarki parametry: przepuszczalność powietrza, wodoszczelność i odporność na obciążenie wiatrem. Były to tzw. ślepe testy, to znaczy że osoby weryfikujące właściwości drzwi balkonowych nie wiedziały, od jakich producentów one pochodzą. OKNOPLAST, jako jedna z trzech firm, przeszła badanie celująco. Okno Platinium Evolution2 uzyskało w 100% wyniki zgodne z deklarowanymi wartościami.

Cieszymy się, że wysoka jakość naszej stolarki została kolejny raz potwierdzona niezależnymi badaniami. Pokazują one, że jesteśmy wiarygodną firmą, a nasi klienci mogą nam ufać. Na rynku okiennym w Polsce działa ponad 3000 producentów. Dlatego tak ważne są testy weryfikujące jakość oferowanych przez nich produktów i ich zgodność z ofertą reklamową – mówi Piotr Komala, Vice Prezes Zarządu Oknoplast.

W ostatnim czasie firma OKNOPLAST zyskała również uznanie wśród wykonawców, którzy przyznali jej pierwsze miejsce w rankingu Budowlana Marka Roku, w kategorii okna elewacyjne. Spółka już trzeci rok z rzędu została wyróżniona tym tytułem, uzyskując najwyższe oceny we wszystkich trzech kategoriach: jakość, relacja ceny do jakości oraz popularność wśród wykonawców.

Związek Pracodawców – Producentów Materiałów dla Budownictwa prowadzi badania materiałów budowlanych od trzech lat. Ich celem jest walka z nieuczciwą konkurencją oraz wspieranie rzetelnych przedsiębiorców, którzy oferują swoim klientom wysokiej jakości wyroby, zgodne z ich specyfikacją. Pełna wersja raportu z najnowszych badań dostępna jest na stronie Związku Pracodawców – Producentów Materiałów dla Budownictwa http://www.dlabudownictwa.pl/index.php/strona-glowna/70-gdy-za-oknem-sotna-jesie

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu