Wybierz biznes dla siebie

Franczyza uchodzi za jedną z bezpieczniejszych i bardzo atrakcyjnych form inwestycji. O zaletach, prawach i obowiązkach współpracy na zasadach franchisingu będą się mogli dowiedzieć uczestnicy Akademii Franczyzy PROFIT system. Ostatnie w tym roku szkolenie dla kandydatów na franczyzobiorców odbędzie się w dniach 18-19 listopada, dla franczyzodawców natomiast w terminie 24-25 listopada 2011 roku.

Akademia Franczyzy PROFIT system to cykl profesjonalnych szkoleń dotyczących franchisingu. Przyszli dawcy licencji będą tu mogli poznać zasady prowadzenia biznesu franczyzowego, a licencjobiorcy dowiedzą się jakimi kryteriami należy kierować się przy wyborze sieci franczyzowej. Wiedzą na ten temat podzielą się doświadczeni trenerzy, eksperci i doradcy ds. franczyzy. Zajęcia mają formę warsztatów, dzięki czemu uczestnicy poznają zasady obowiązujące na rynku franczyzy w oparciu o konkretne przykłady.

Akademia Franczyzy PROFIT system to kontynuacja projektu „Franczyza szansą na rozwój polskich przedsiębiorstw” zrealizowanego na zlecenie Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości i współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Przez dwa lata przeszkolonych zostało ponad pół tysiąca przedsiębiorców zainteresowanych franczyzą. Zebrane od uczestników opinie zostały wykorzystane do opracowania programu Akademii Franczyzy. Teraz z wiedzy doświadczonych trenerów i ekspertów ds. franczyzy będą mogły skorzystać kolejne osoby, które chcą rozwinąć swój biznes we franczyzie.

W ramach Akademii Franczyzy podpowiemy kandydatom na franczyzodawców jak zbudować sieć franczyzową, a przyszłym biorcom licencji jak uniknąć błędów przy wyborze konceptu biznesowego – mówi Michał Wiśniewski, dyrektor działu doradztwa we franczyzie firmy PROFIT system.

Szkolenia dla franczyzodawców mają przygotować uczestników do wdrożenia franczyzy lub poprawy funkcjonowania dotychczasowego systemu. Zaprezentowane podczas zajęć studia przypadków ułatwią uczestnikom dokonanie oceny własnego przedsiębiorstwa i pozwolą uniknąć błędów wynikających z niewłaściwego zarządzania siecią. Zajęcia organizowane będą w dwudniowych sesjach.

Przyszli franczyzobiorcy dowiedzą się podczas szkoleń jakimi kryteriami należy kierować się przy wyborze sieci franczyzowej i jak sprawdzić wiarygodność franczyzodawcy. W programie szkoleń przewidziane są również zajęcia z trenerami biznesu, którzy powiedzą na czym polegają profesjonalne negocjacje i zaawansowane techniki sprzedażowe oraz zdradzą jak skutecznie zarządzać personelem. Organizatorzy przewidzieli szkolenia na dwóch poziomach zaawansowania – dwudniowy program podstawowy lub rozszerzony kurs sześciodniowy. Szczegółowy program zajęć dostępny jest na Franczyza.eu.

W programie Akademii Franczyzy PROFIT system:

  • Zalety franczyzy i wady franczyzy
  • Prawa i obowiązki franczyzobiorcy i franczyzodawcy
  • Badanie rynku i tworzenie biznesplanu
  • Ocena opłacalności tworzenia systemu franczyzowego

Osoby zainteresowane udziałem mogą zgłaszać się telefonicznie, przez e-mail lub wypełniając elektroniczny formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie projektu pod adresem Franczyza.eu.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu