Rozbudowa Galerii Pomorskiej coraz bliżej

Sukcesem zakończyła się pierwsza faza modernizacji Galerii Pomorskiej obejmująca remont części restauracyjnej centrum. Nowy, powiększony obszar gastronomiczny spotkał się z pozytywnym przyjęciem zarówno ze strony klientów, jak i najemców. Prace modernizacyjne będą kontynuowane w przyszłym roku a ich uwieńczeniem będzie rozbudowa obiektu planowana na lata 2012/2013, która dopełni transformacji Galerii.

Na początku miesiąca oddana została do użytku zmodernizowana część gastronomiczna Galerii Pomorskiej, w której znalazły się między innymi takie wiodące restauracje jak KFC, McDonald’s, North Fish i Baalbek.

Po zakończeniu pierwszej fazy remontu rozpoczęły się przygotowania do drugiego etapu, który obejmie modernizację głównych pasaży Galerii a także odświeżenie oznakowania oraz miejsc użyteczności publicznej na terenie obiektu. Program unowocześnienia Galerii Pomorskiej pochłonie w sumie 3 miliony euro.

Stuart Lang, Dyrektor w Balmain Asset Management, firmie zarządzającej Galerią Pomorską, podkreśla, że „Trwające prace remontowe oraz zaplanowane na koniec listopada otwarcie dwóch nowych sklepów na terenie centrum – Cubus i Claire’s, to dopiero początek zmian, które będą mieć miejsce w Galerii Pomorskiej. Po otwarciu nowej części restauracyjnej mieliśmy bardzo pozytywny odzew ze strony naszych klientów i najemców, dzięki temu prowadzenie dalszych prac modernizacyjnych w przyszłym roku nabiera jeszcze większego znaczenia.”

Remont istniejącej części centrum, to początek programu modernizacji 8-letniej Galerii Pomorskiej, ogłoszonego przez jej właściciela, firmę Resolution Property. W ramach programu przewidziano również rozbudowę obiektu, która pochłonie 25 milionów euro. Ostatnio przyjęty został zmieniony plan zagospodarowania Galerii, zatwierdzony w pierwotnej wersji przez Radę Miejską Bydgoszczy w 2009 roku, dając tym samym zielone światło do rozpoczęcia prac w 2012 roku.

Shane Scott, Dyrektor Resolution Property powiedział: “Jesteśmy zadowoleni, że zmieniony plan rozbudowy Galerii Pomorskiej został zaakceptowany, ponieważ to daje nam możliwość rozpoczęcia prac nad nową częścią centrum, która naszym zdaniem, przekształci Galerię w nowoczesny obiekt handlowy. Podczas rozmów nad zmianami w planie zagospodarowania prowadzone były równocześnie negocjacje z wiodącymi markami, których sklepy będą głównymi najemcami w dobudowanej części Galerii Pomorskiej. Przekonało ich nasze zaangażowanie w projekt, którego pierwsze namacalne efekty widoczne były w postaci postępów w pracach remontowych, jak również skala przedsięwzięcia.”

Podczas tegorocznej konferencji i targów poświęconych nieruchomościom komercyjnym MAPIC, które mają miejsce w tym tygodniu w Cannes, we Francji, przedstawiciele Resolution Property, Balmain Asset Management oraz Jones Lang LaSalle, firmy zajmującej się sprawami najmu, odbędą szereg spotkań i prezentacji z kolejnymi potencjalnymi najemcami w Galerii Pomorskiej. Wśród nich będą zarówno marki, które są już obecne na polskim rynku, jak i takie, które się dopiero do tego kroku przymierzają.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu