Promostal wykona konstrukcję stalową huty magnezu w Norwegii

Promostal – spółka z Czarnej Białostockiej podpisała rekordowy kontrakt na wykonanie i montaż konstrukcji huty magnezu w Norwegii. Firma szuka pracowników, których zatrudni przy realizacji tego i innych zleceń.

Promostal jest specjalistyczną firmą, działająca w branży konstrukcji stalowych. Wykonuje obiekty przemysłowe, handlowe i biurowe o konstrukcji stalowej zarówno na rynku krajowym jak i zagranicznym – głównie skandynawskim. Doświadczenie zdobyte na tym rynku zaprocentowało gigantycznym, wartym ponad 30 mln zł kontraktem z RHI Normag AS – spółką należącą do austriackiego koncernu RHI – na wykonanie i montaż konstrukcji stalowej hali produkcyjnej huty magnezu w Porsgrunn w Norwegii. Wartości podpisanego miesiąc temu kontraktu przekracza 30 mln zł, a łączna waga konstrukcji stalowej to blisko 3 tys. ton.

– Prace już się rozpoczęły, zakończenie zasadniczej części inwestycji planowane jest na koniec marca 2012 roku, a pozostałych prac towarzyszących do końca połowy roku 2012r. – mówi Jarosław Dziwisz, prezes Promostalu. – We wrześniu 2012 huta ma osiągnąć pełną moc produkcyjną.

By zrealizować kontrakt firma musi zwiększyć zatrudnienie – szanse na pracę ma ok. 20 osób, głównie spawaczy i ślusarzy, najlepiej z doświadczeniem i znajomością rysunku technicznego.

– Kandydaci spełniający warunki mogą liczyć na stabilną pracę w rozwojowej firmie i dobre wynagrodzenie, dużo wyższe niż średnia w naszym regionie – dodaje Jarosław Dziwisz.

Spółka Promostal powstała w roku 2008 i pomimo niesprzyjającej koniunktury, spowodowanej kryzysem gospodarczym, w krótkim okresie czasu wyrobiła sobie silną pozycje na rynku skandynawskim. Jej marka jest rozpoznawalna wśród największych, skandynawskich firm branży budowlanej i konstrukcji stalowych, m.in. takich jak SKANSKA, NCC, BLADT, SPENCON, KLAUSEN czy JHS ENGEENERING. Do największych i najbardziej spektakularnych inwestycji Promostalu należy prefabrykacja i montaż wiaduktu kolejowego w centrum Sundyberg w Szwecji ( na zdjęciu). Elementy mostu zostały przetransportowane z wytwórni w Czarnej Białostockiej na plac budowy w Sundyberg, gdzie ważący 327 ton i mierzący 70 m most został scalony, a następnie podniesiony i osadzony ponad trakcją kolejową.

Promostal wykonał też i zmontował most Kanlabron w Karlstad w Szwecji. Projekt tej inwestycji otrzymał w 2011 roku wyróżnienie Szwedzkiego Instytutu Konstrukcji Stalowych w Sztokholmie.

Inne inwestycje Promostalu na rynku skandynawskim to m.in. szkoły, kładki, hale sportowe i mosty. Na rynku krajowym spółka zrealizowała m.in. stację uzdatniania wody w rafinerii Grupy Lotos, halę wystawową Expo XXI w Warszawie, halę produkcyjną Masterpress w Białymstoku czy konstrukcję stalową mostu drogowego na krajowej drodze nr 65 w Waliłach w woj. podlaskim. Obecnie w Promostalu pracuje ok. 90 osób, w tym 75 na produkcji. Przychody spółki na koniec ubiegłego roku wyniosły ok. 14 mln zł, w tym roku będą ponad dwukrotnie wyższe – na poziomie 30 mln zł.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu