KONBET pomaga w odbudowie pałacu w Lubiechowie

Firma KONBET zaangażowała się w projekt renowacji neoklasycystycznego budynku w Lubiechowie w zachodniopomorskim. Producent prefabrykatów betonowych zagwarantował preferencyjne ceny najodpowiedniejszego do tego typu przedsięwzięć systemu stropowego TERIVA LIGHT.

System stropowy TERIVA LIGHT przekazany na rzecz odbudowy pałacu nie obciąża murów w takim stopniu jak tradycyjne stropy gęstożebrowe i ze względu na swoją niską wagę (jest najlżejszy w swojej klasie) nadaje się do renowacji zabytków. Strop TERIVA LIGHT to system w którym przestrzenie pomiędzy belkami kratownicowymi wypełnione są pustakiem (kształtką) ze styropianu, dzięki temu charakteryzuje się wysoką termoizolacyjnością. W porównaniu do stropów żelbetonowych obserwuje się 25-krotną redukcję strat cieplnych.

Szczegółowe informacje o systemie stropowym TERIVA LIGHT znajdują się na stronie domowej firmy KONBET www.konbet.pl.

Renowacji ponad 170-letniego pałacu w Lubiechowie podjął się Janusz Mazur, miłośnik historycznych budynków. Wiosną tego roku zdecydował się kupić zabytkowy obiekt i poddać go odbudowie. Budynek wymaga gruntownej renowacji, jego stan na dzisiaj oceniany jest jako ruina. Prace remontowe zaplanowano na co najmniej 5 lat. Właściciel obiektu zamierza stworzyć w nim ośrodek wypoczynkowo-rehabilitacyjny.

Pałac w Lubiechowie posiada burzliwą historię. Wybudowany w 1835 roku, powstał na miejscu skromnej szlacheckiej siedziby. Przebudowany później pod koniec XIX wieku zyskał nową kondygnacje oraz wyższe wieże. Ostatnią właścicielką Lubiechowa przed II wojną światową była Clara Schumann z domu Hindenberg. Po wojnie w majątku stacjonowały wojska radzieckie, następnie do lat 60-tych użytkowany był przez lokalny PGR.

Aktualny stan pałacu oceniany jest jako postępująca ruina, nie przetrwało jego wyposażenie, nie ma również wielu ścian i podłóg ani dachu. Przywrócenie dawnej świetności budynku wymaga ogromnych nakładów finansowych, dlatego jakakolwiek pomoc materialna czy finansowa będzie doceniona. Więcej informacji o pałacu w Lubiechowie można znaleźć na stronie: www.palac.lubiechowo.com.pl

Renowacja obiektu realizowana jest pod nadzorem wojewódzkiego konserwatora zabytków.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu