Hotel Platinum w Ostródzie – unikalna oferta i atrakcyjny model biznesowy przyciągają inwestorów

Sprzedaż pokoi i apartamentów w zlokalizowanym w Ostródzie condohotelu prowadzi od sierpnia 2011 Condobroker Estates & Consulting, część Condohotels Group. Do tej pory około 50% pokoi zostało sprzedanych lub zarezerwowanych. Inwestorów przyciąga atrakcyjny model biznesowy oraz możliwość natychmiastowego wejścia do programu hotelowego i czerpania zysków z wynajmu zakupionego pokoju.

W przypadku Hotelu Platinum oferowany jest atrakcyjny model biznesowy gwarantujący osiągnięcie 40% (netto) zysku w okresie pierwszych 5 lat, co daje roczną stopę zwrotu na poziomie 8%. W kolejnych latach całkowity przychód z wynajmu wszystkich pokoi w hotelu jest dzielony pomiędzy inwestorów i operatora w proporcji 50/50. Zyski dla inwestorów przydzielane są według zasady „wspólnego worka”, gdzie podział następuje według metrażu posiadanego apartamentu. Według wstępnych szacunków firmy w kolejnych latach jest możliwe osiąganie rocznych zwrotów nawet do 11% inwestycji netto.

Hotel Platinum to także niespotykaną dotąd na polskim rynku condo możliwość inwestycji w obiekt hotelowy, który jest w pełni wykończony, oddany do użytku i od ponad 2 lat z sukcesem prowadzi działalność operacyjną osiągając satysfakcjonujący poziom obłożenia. Hotel ten, dzięki skutecznym  działaniom marketingowym, PR i sprzedażowym posiada dobrze ugruntowany, pozytywny wizerunek, rozpoznawalność na rynku, a także rozbudowaną bazę obecnych i potencjalnych klientów indywidualnych i korporacyjnych. Wyjątkowość tej oferty polega na tym, że kupując pokój lub apartament w tym hotelu, inwestor od dnia zawarcia umowy staje się „udziałowcem” dobrze funkcjonującego, sprawdzonego biznesu i nie ponosi takiego ryzyka, jak w przypadku inwestycji będących jeszcze na etapie budowy. Tak komfortowego dla klienta rozwiązania na polskim rynku jeszcze nie było – tłumaczy Tomasz Malicki, General Manager Condobroker Estates & Consulting – To właśnie z tego powodu oraz dzięki perspektywie bardzo atrakcyjnych zwrotów z inwestycji mamy do czynienia z tak dynamiczną sprzedażą – dodaje Malicki.

Dodatkowym autem tej oferty jest brak jakichkolwiek kosztów związanych z umeblowaniem i wyposażeniem apartamentów oraz zminimalizowane koszty utrzymania nieruchomości – inwestor pokrywa jedynie koszt funduszu remontowego, podatku od nieruchomości i gruntowego. W przypadku tej inwestycji, każdy kupujący, nawet nie prowadząc działalności gospodarczej, może ubiegać się o zwrot 23% VAT.

Hotel Platinum (www.hotelplatinum.pl) jest położony w centralnej części Ostródy w bezpośrednim sąsiedztwie centrum handlowego, a także niedaleko jeziora Drwęckiego i głównej promenady spacerowej. To obiekt czterogwiazdkowy dysponujący 56 pokojami i apartamentami, restauracją, profesjonalnym zapleczem konferencyjnym, gabinetami odnowy biologicznej, centrum zabaw dla dzieci KidzFun oraz Aquaparkiem, z którym jest połączony bezpośrednim, podziemnym przejściem.

Ostróda zwana także Perłą Mazur jest atrakcyjną turystycznie miejscowością wypoczynkową usytuowaną w ciągu dróg nr 7, 15 i 16 (łatwy dojazd z Gdańska i Warszawy). W ostatnich latach władze miasta prowadzą aktywną politykę inwestycyjną z nastawieniem na rozbudowę zaplecza turystyczno-sportowo-rekreacyjnego.

Korzyści z inwestycji w pokój lub apartament hotelowy w systemie condo:

  • Możliwość inwestycji na szybko rosnącym rynku nieruchomości hotelowych w Polsce: ze względu na słabo rozbudowaną bazę hotelową w Polsce i niedostatek miejsc noclegowych (23 pokoje, czyli 46 miejsc noclegowych na 10 000 mieszkańców – najniższy wskaźnik w UE, np. w Czechach, kraju o porównywalnym poziomie rozwoju turystyki, wskaźnik ten jest 5-krotnie wyższy) w perspektywie kilku kolejnych lat można się spodziewać dynamicznego rozwoju tego segmentu stymulowanego rosnącym udziałem turystów przyjeżdżających do Polski w celach typowo turystycznych, utrzymującym się wysokim udziałem turystów biznesowych oraz rosnącą liczbą Polaków wybierających na pobyt skategoryzowane hotele. Nie bez znaczenia pozostaje perspektywa mających się odbyć w 2012 roku mistrzostw piłkarskich Europy.
  • Dywersyfikacja portfela inwestycyjnego: inwestycja w dojrzałą klasę aktywów o wysokim poziomie bezpieczeństwa z gwarancją zwrotu 40% zainwestowanego kapitału w 5 lat. Perspektywa atrakcyjnej stopy zwrotu w kolejnych latach przewyższającej inne instrumenty inwestycyjne o podobnym poziomie bezpieczeństwa (lokata, obligacje skarbowe, mieszkanie pod wynajem) nawet do 11% rocznie.
    (w zależności od stopnia obłożenia powierzchni hotelowej).
  • Dwa źródła potencjalnego zysku dla inwestora: dochód z wynajmu oraz zysk przy sprzedaży nieruchomości.
  • Potencjał wzrostu wartości inwestycji bazowej: w okresie ostatnich dwóch lat zaobserwowano 25% wzrost cen na rynku nieruchomości luksusowych w Ostródzie.
  • Płynność: inwestycja oferuje codzienną płynność, w każdej chwili można sprzedać inwestycję na rynku wtórnym.
  • Wartość dodana: możliwość korzystania z pobytu właścicielskiego w apartamencie.

Inwestycja w pokój lub apartament hotelowy w systemie condo – podstawowe parametry produktu podsumowanie

Inwestycja w systemie condo podstawowe informacje Zakup apartamentu w obiekcie hotelowym Hotel Platinum Aqua Fun & Events wraz z włączeniem go do programu wynajmu prowadzonego na podstawie umowy z profesjonalnym operatorem hotelowym firmą Condohotels Management.

Pokój dostępny na pobyt właścicielski 28 dni w roku (w dniu pobytu we własnym pokoju właściciel nie bierze udziału w podziale zysków z działalności hotelowej).

Forma prawna Pokój lub apartament hotelowy – własność hipoteczna potwierdzona aktem notarialnym bez ograniczenia praw zbywalności.
Umowa najmu Inwestycja w systemie condo obejmuje podpisanie umowy najmu na okres 10 lat z operatorem hotelowym. Pokój zostaje włączony do programu hotelowego prowadzonego przez profesjonalnego operatora – Condohotels Management.
Szczegóły najmu 28 dni w roku na pobyt właścicielski (w dniu pobytu we własnym pokoju właściciel nie bierze udziału w podziale zysków z działalności hotelowej).
Parametry inwestycji bazowej Hotel Platinum to obiekt hotelowy o standardzie hotelu ****. Dysponuje on 56 pokojami i  apartamentami hotelowymi o powierzchni od 24 do 59 mkw, dającymi w sumie ponad 120 miejsc noclegowych. Ceny za pokój wahają się od  260 tys. zł netto do 625 tys. zł netto. Obiekt został oddany do użytkowania i prowadzi działalność operacyjną od ponad 2 lat.

Hotel Platinum jest położony w centralnej części Ostródy w bezpośrednim sąsiedztwie centrum handlowego, a także niedaleko jeziora Drwęckiego i głównej promenady spacerowej. Dysponuje restauracją, profesjonalnym zapleczem konferencyjnym, gabinetami odnowy biologicznej, centrum zabaw dla dzieci KidzFun oraz Aquaparkiem, z którym jest połączony bezpośrednim, podziemnym przejściem.

Minimalna wartość inwestycji 260 tys. zł netto – pokój  o wielkości 24 mkw. Istnieje możliwość uzyskania zwrotu 23% VAT od zakupionego pokoju, niezależnie od tego, czy zakupiono go na firmę czy też na osobę prywatną.
Maksymalna wartość inwestycji 625  tys. zł netto –apartament wielkości  72 mkw. Istnieje możliwość uzyskania zwrotu 23% VAT od zakupionego apartamentu, niezależnie od tego czy zakupiono go na firmę czy też na osobę prywatną.
Rekomendowany czas inwestycji Nieograniczony, rekomendowany horyzont inwestycyjny to okres 10 lat – w tym okresie przewidywany jest całkowity zwrot z inwestycji.
Finansowanie inwestycji Możliwość finansowania zakupu z kredytu hipotecznego nawet do 100% wartości inwestycji.
Stopa zwrotu Gwarantowana stopa zwrotu (gwarancja w ramach umowy cywilnoprawnej), 40% wartości inwestycji netto w okresie 5 lat (przy braku korzystania z pobytu właścicielskiego), tj. 8% rocznie.

W kolejnych latach przychód z wynajmu jest dzielony z firmą zarządzającą obiektem w proporcji 50/50 i dystrybuowany pomiędzy inwestorów w ramach zasady „wspólnego worka”. Perspektywa atrakcyjnej stopy zwrotu w kolejnych latach przewyższającej inne instrumenty inwestycyjne o podobnym poziomie bezpieczeństwa (lokata, obligacje skarbowe, mieszkanie pod wynajem) na poziomie do nawet 11% w zależności od poziomu obłożenia hotelu.

Wypłaty zysku W systemie kwartalnym na podstawie umowy najmu w okresie pierwszych pięciu lat inwestycji w wysokości w sumie 40% inwestycji netto, w kolejnych latach proporcjonalnie do przychodów osiąganych przez hotel.
Wycena aktywów Na bieżąco na warunkach rynkowych.
Dodatkowe koszty i opłaty Roczne koszty utrzymania pokoju ponoszone przez właściciela obejmują: fundusz remontowy – ok. 0,50 zł/mkw/miesiąc, podatek od nieruchomości – 19 zł/mkw/rok, podatek gruntowy – obecnie znane jedynie wartości szacunkowe. Właściciel apartamentu nie pokrywa kosztów zakupu i odnowienia umeblowania i wyposażenia pokoju. Bieżące zniszczenia i usterki pokrywane z ubezpieczenia lub przez operatora, ich usunięciem zajmuje się operator.
Inwestor, deweloper i operator hotelowy – podstawowe informacje: Inwestorem jest spółka Condohotels Group – pionier rozwoju systemu condo w Polsce. Operatorem hotelowym jest firma Condohotels Management, spółka operatorska specjalizująca się w zarządzaniu hotelami i obiektami rekreacyjnymi. Obecnie Condohotels Management zarządza w Ostródzie trzema obiektami hotelowymi: Hotelem Platinum, Willa Port Conference Resort & SPA, Rezydencje Willa Port oraz Aquaparkiem (www.aquaparkostroda.pl). Deweloper to OPB Holding, firma z ponad 22-letnim doświadczeniem.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu