Giełda domen premium.pl pnie się w górę

Ostatni raport NASK za trzeci kwartał 2011 roku ukazał zmiany w rankingu dziesięciu największych rejestratorów. Roszady miały miejsce na trzech ostatnich pozycjach, a główną rolę grało premium.pl. Ten najmłodszy rejestrator w zestawieniu awansował o dwie pozycje, osiągając największą dynamikę w przyroście obsługiwanych nazw domeny .pl – 18,31%.

Na tym nie koniec sukcesów. Giełda premium.pl w minionym miesiącu  obsłużyła transakcję sprzedaży pakietu domen zawierającego: interpretacjapodatkowa.pl, informacjapodatkowa.pl, skalapodatkowa.pl oraz kasafiskalna.pl  za kwotę 19 680 zł, tym samym zajmując pierwsze miejsce pośród sprzedaży domen przeprowadzonych w październiku.

Także w obszarze przechwytywania domen premium.pl plasuje się w czołówce – tylko w samym październiku przechwycił on dla swoich klientów 948 domen, osiągając skuteczność na poziomie 63%. Łączna liczba domen w bazie premium.pl wynosi obecnie niemal 53 tys.

– „Cieszymy się z osiągniętego wyniku zarówno w obszarze przechwytywania domen, jak i obsługi polskich końcówek. Szczególnie cieszy nas postępująca wśród ogółu klientów tendencja wyboru naszej platformy jako tej, która łączy w sobie wygodę w postaci przejrzystej giełdy, niską cenę utrzymania domen oraz możliwość personalizacji ofert. Nie bez znaczenia jest także fakt, że będąc polską spółką budzimy wśród nabywców zaufanie, tak potrzebne przy transakcjach finansowych” – mówi Przemysław Bojczuk, właściciel premium.pl

Nic nie wskazuje na zatrzymanie popularności platformy sprzedaży premium.pl. Od czasu publikacji raportu kwartalnego NASK, giełdzie przybyło 14 tys. domen i ta liczba wciąż się powiększa.  W najbliższych miesiącach planowane są kolejne wdrożenia, które z pewnością wpłyną na jeszcze większą popularność serwisu, m.in. uruchomienie platformy mobilnej, programu partnerskiego oraz programu resellerskiego. premium.pl rozszerza także kanały dotarcia do potencjalnych nabywców domen – w najbliższych dniach okno z ofertami giełdy znajdzie się na stronie home.pl.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu