Avocado – wyjątkowa usługa bankowa tylko dla klientów Plusa

Od dziś można korzystać z prostej i wygodnej usługi bankowej i jeszcze mieć za to niższe rachunki za telefon. Avocado to specjalne konto Banku Zachodniego WBK z wydaną do niego kartą i usługami bankowości elektronicznej, które można założyć w większości placówek sieci Plus.

Avocado jest ofertą konta bankowego prowadzonego przez Bank Zachodni WBK z wydaną do niego kartą oraz usługami bankowości elektronicznej, skierowaną specjalnie do klientów indywidualnych sieci Plus. Usługa ma dedykowaną aplikację mobile banking, dostępną aż na pięć systemów operacyjnych: iOS (iPhone), Blackberry, Android, Windows Mobile, Symbian oraz wersję przeglądarkową dopasowaną do użytkowników internetu w telefonie. Klienci Plusa korzystający z m-bankingu Avocado będą zwolnieni z opłat za transfer danych.

Do konta Avocado dodawana jest karta płatnicza VISA, pozwalająca na wypłaty bankomatowe, płatności zbliżeniowe oraz na bezpieczne transakcje w Internecie. Konto Avocado to:

  • 0 zł za prowadzenie rachunku przy wpływach miesięcznych w wysokości minimum 1000 zł,
  • 0 zł za wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce,
  • 0 zł za przelewy realizowane przez bankowość elektroniczną i za pomocą m-bankingu,
  • 0 zł za powiadomienia SMS o transakcjach na koncie,
  • 0 zł za korzystanie z karty przy wartości transakcji bezgotówkowych miesięcznie na poziomie minimum 500 zł.

Klienci Plusa będą mieli specjalne korzyści wynikające z jednoczesnego korzystania z usług telekomunikacyjnych operatora oraz usług bankowych Avocado:

  • „50% na konto” to bonus przeznaczony dla klientów, którzy podpiszą nową lub przedłużą dotychczasową umowę z Plusem (abonament, mix, internet) i jednocześnie zdecydują się na Avocado. Przez pierwsze 6 miesięcy nowego kontraktu będzie następował zwrot połowy abonamentu lub doładowania w Plusie, a pieniądze będą przelewane na konto Avocado klienta. Maksymalna kwota zwrotu wynosi 60 zł,  jedynym warunkiem są miesięczne wpływy na konto w wysokości co najmniej 1000 zł.
  • Natomiast „Bonus z karty” przeznaczony jest dla klientów będących w trakcie umowy z Plusem lub korzystających z oferty Plus na kartę. Kwota w wysokości 2% wydatków kartą Avocado (nawet 500 zł miesięcznie) będzie przeliczana na rabat na fakturę Plusa (umowa abonamentowa) lub dodatkowe doładowanie usług prepaid (Plus na kartę, mix).

Obecnie trwają prace nad nowymi funkcjonalnościami, które jeszcze bardziej powiążą usługi finansowe z telefonem komórkowym. Usługą taką jest możliwość przelewów i wypłat za pomocą SMS. Pozwoli to na wypłatę z bankomatów sieci Banku Zachodniego WBK pieniędzy z konta Avocado bez użycia tradycyjnej plastikowej karty płatniczej, a jedynie za pomocą telefonu komórkowego. Będzie możliwe również przelanie środków z konta Avocado na rachunek przypisany do numeru telefonu. Przelew będzie się odbywał za pomocą SMSa bez konieczności logowania do aplikacji m-bankingowej w telefonie. Odbiorca przelewu nie musi być właścicielem konta Avocado, nie musi też być klientem sieci Plus. Otrzymane SMSem pieniądze będzie można wypłacić z bankomatów BZ WBK także za pomocą SMSa. W internetowym serwisie Avocado powstaje również tymczasowe konto (tzw. portmonetka), na którym znajdą się przelane środki i można je będzie przelać na własne konto lub dokonać nimi płatności w Internecie.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu