Poznańskie marki obdarowują rogalami

Blisko 1,5 tysiąca tradycyjnych, świętomarcińskich, poznańskich rogali trafi do pracowników i partnerów biznesowych poznańskich firm Apart, MAN, Poznańskie Zakłady Zielarskie Herbapol i Lisner. To kolejne, obok akcji AlleRogal wspólne przedsięwzięcie partnerów Konsorcjum Marki Poznań, którego  celem jest promocja poznańskiego wypieku, który podbija podniebienia smakoszy w całej Polsce.

Poznańskie rogale to regionalna tradycja i jedna z głównych atrakcji dnia św. Marcina obchodzonych w Wielkopolsce 11 listopada. Z tej okazji, 4 firmy wchodzące w skład Konsorcjum Marki Poznań zdecydowały się na wspólną wysyłkę rogali świętomarcińskich w jednakowych, eleganckich opakowaniach ze swoim logo oraz logo „Made in Poznań”. W ten sposób wspólnie promują poznańską tradycję i podkreślają swoje przywiązanie do jakości, która cechuje poznańskie, tradycyjne wypieki.

„Poprzez akcję chcemy pokazać że promowanie lokalnych wyrobów i tradycji przynosi korzyści zarówno dla przedsiębiorców jak i dla miasta. Dzięki akcji po raz kolejny udowadniamy że podmioty komercyjne i publiczne mogą współpracować i osiągać wspólne cele – mówi Łukasz Goździor, Dyrektor Biura Promocji Miasta Poznania.

Wspólne wysyłanie rogali to nie jedyne przedsięwzięcie promujące w tym roku poznańską tradycję. Akcja AlleRogal organizowana przez Miasto Poznań razem z Allegro okazała się wielkim sukcesem co skłoniło organizatorów do jej przedłużenia i zwiększenia puli rogali. Zamówienia napływały  nie tylko z całej Polski ale także z zagranicy.

„Do tej pory, w ramach akcji przez Internet sprzedano ponad tonę rogali, co zapewniło poznańskim cukiernikom dodatkowy obrót w wysokości prawie 40 tys PLN. Co więcej, pokazaliśmy że mogą korzystać z zupełnie obcego im do tej pory kanału sprzedaży – sprzedaży internetowej, a rogale mogą dotrzeć do kupującego tak samo dobrej jakości jak kupione w sklepie” – uzupełnia Łukasz Goździor.

Zadowoleni są nie tylko cukiernicy. Akcja zyskała bardzo przychylne opinie użytkowników Allegro, co spowoduje że najprawdopodobniej będzie kontynuowana w przyszłym roku.

Ponad to, dla dziennikarzy i blogerów specjalizujących się w tematyce kulinarnej zorganizowano specjalne warsztaty przygotowywania świętomarcińskich rogali, na których najlepsi poznańscy cukiernicy uchylali rąbka tajemnicy kryjącej się za wyjątkowym smakiem poznańskich specjałów.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu