FagorMastercook uruchomi nową platformę produkcyjną

FagorMastercook, jeden z największych producentów AGD w Polsce, rozpoczął działania zmierzające do uruchomienia nowoczesnej platformy produkcyjnej na terenie wrocławskiej fabryki sprzętu kuchennego. Celem inwestycji, wartej 6 230 740 euro, jest m.in. standaryzacja, która pozwoli na obniżenie kosztów oraz modernizacja produkcji. Planowana wielkość produkcji, po wprowadzeniu zmian, przewidziana jest na 2 000 sztuk kuchni i piekarników na dzień.

W ramach wdrożonego systemu, w fabryce sprzętu kuchennego, uruchomione zostaną dwie nowe linie produkcyjne – jedna dla modeli o szerokości 50 cm, druga – dla urządzeń o rozmiarze 60 cm. Proces ich przygotowania potrwa dwa lata, do 2013 roku. Projekt przewiduje pełną standaryzację wykorzystania komponentów, stosowanych przy wytwarzaniu piekarników i płyt w kuchniach wolnostojących. Ujednolicenie to obejmie ok. 60-70% elementów. Standaryzacja umożliwi obniżenie kosztów produkcji, z kolei  modernizacja produkcji pozwoli na zaoferowanie klientowi ostatecznemu najbardziej zaawansowanych funkcji, do tej pory stosowanych głównie w piekarnikach i płytach do zabudowy, także w kuchniach wolnostojących. Wdrożeniu nowej platformy produkcyjnej towarzyszyć będzie wprowadzenie nowych linii wzorniczych piekarników i kuchni wolnostojących. Jednym z wyznaczników prac nad nowym wzornictwem będzie jego ponadczasowość.

„Mamy bardzo konkretny plan działań. Strategia zatwierdzona na poziomie Grupy Fagor, której jesteśmy częścią, zakłada, że poprzez wprowadzenie nowej platformy uzyskamy znaczną obniżkę kosztów. Proces ten umożliwi nam także szeroką implementację najnowszych rozwiązań w kategorii sprzętu do gotowania. Dzięki temu, urządzenia z innowacyjnymi rozwiązaniami jak samoczyszczenie pyrolityczne w piekarnikach, czy płyta indukcyjna w kuchniach wolnostojących, będą dostępne nie tylko w jednostkowych modelach, ale w niemal całym asortymencie” – mówi Ireneusz Bartnikowski, Prezes Zarządu FagorMastercook.

Rok 2011 jest dla FagorMastercook rokiem nowości produktowych. Firma wprowadzi łącznie na rynek 140 nowych modeli AGD, co jest możliwe m.in. dzięki inwestycjom, zarówno w obszarze nowych uruchomień, jak i modernizacji, zrealizowanych w latach ubiegłych. W ostatnich miesiącach Firma uruchomiła nową platformę produkcyjną w fabryce pralek, która pozwoliła na pełną standaryzację procesu produkcji i redukcję jej kosztów. Inwestycja związana była z wprowadzeniem nowego asortymentu pralek, które mają wyższe parametry (m.in. niższe zużycie prądu oraz niski poziom głośności) oraz całkiem świeżą stylistykę.

W 2010 r. uruchomiona została produkcja zmywarek. Ważną inwestycją była również modernizacja fabryki sprzętu kuchennego. W pełni zautomatyzowana linia przygotowania powierzchni wraz z oczyszczalnią ścieków zostały zaprojektowane i wykonane z wykorzystaniem najnowszych technologii. Z sukcesem wdrożona została także innowacyjna technologia pokrywania emalią proszkową wnętrza piekarników. W sklepach jest już dostępna m.in. innowacyjna płyta indukcyjna Double Evolis, której powierzchnię tworzą dwa, największe na rynku pola grzewcze, funkcjonalna chłodziarko-zamrażarka do zabudowy LCB-1020FNF, wyróżniająca się niespotykaną, wśród modeli lodówek do zabudowy, pojemnością – aż 287 litrów netto oraz piekarnik MF-880 ATCX z funkcją Master Chef, która automatycznie dobiera najlepszy sposób pieczenia. Na rynek trafił już również nowy model pralki ładowanej od frontu PFD-1438 Dose z linii Time Line, wyposażony w przełomowy system e-Dose, który samodzielnie dozuje środki piorące oraz wyjątkowa kuchnia wolno stojąca KGE-3495 B Future z białą, szklaną płytą gazową.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu