Bridgehouse powierza CBRE i Colliers International wynajem Regionalnego Centrum Handlowego „Siódemka” w Elblągu

Bridgehouse Developments, spółka właścicielska regionalnego centrum handlowego „Siódemka” w Elblągu, wybrała CBRE i Colliers International na agentów odpowiedzialnych za wynajem powierzchni w centrum.

„Siódemka” to regionalne centrum handlowe w Elblągu, którego łączna powierzchnia najmu wyniesie ok. 67 000m2. Inwestycja będzie składała się z dwóch głównych części: w pełni zabudowanej parterowej galerii handlowej (40 000 m2) z hipermarketem, oraz parku handlowego ( 27 000 m2), w którym kluczowym elementem będzie market budowlany. CBRE odpowiedzialny będzie za wynajem powierzchni w galerii handlowej, która pomieści ok. 110 sklepów dla dużych, średnich i małych najemców, natomiast Colliers International zajmie się procesem wynajmu parku handlowego, w którym powstanie 15 sklepów wielkopowierzchniowych oferujących artykuły budowlane, wykończeniowe i wyposażenia wnętrz, meble, artykuły gospodarstwa domowego, a także sprzęt sportowy i rekreacyjny.

– Szczegółowe badania rynku i potencjału samego projektu potwierdziły, że istnieje duży popyt ze strony regionalnych, krajowych i międzynarodowych detalistów na lokale w centrum handlowym, które ma powstać w Elblągu. Wszyscy dostrzegają, że w Elblągu istnieje luka handlowa, którą „Siódemka” będzie w stanie wypełnić – powiedział Torsten Hartmann, Dyrektor Bridgehouse Capital, firmy doradzającej Bridgehouse Developments.

Inwestor zebrał szczegółowe dane dotyczące demografii i populacji Elbląga i regionu, co ułatwiło zrozumienie nawyków zakupowych mieszkańców. Rezultaty badań wyraźnie wskazują na ogromne zapotrzebowanie na nowoczesne obiekty handlowe w tym regionie, a także poważny deficyt powierzchni handlowej, której poziom obecnie plasuje się znacznie poniżej średniej krajowej.

„Siódemka” ma również szansę stać się punktem spotkań dla społeczności lokalnej i regionalnej oraz zapewni ofertę spędzania czasu wolnego obejmującą restauracje, kawiarnie i bary. Obiekt będzie obsługiwany przez naziemny parking na 1800 miejsc.

Nowy inwestor planuje rozpoczęcie budowy w pierwszej połowie 2012 r. Przy budowie „Siódemki” zatrudnienie znajdzie kilkaset osób, a po otwarciu centrum stworzonych zostanie ponad 1000 nowych miejsc pracy.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu