Android Honeycomb z ipla

Dziś pojawiła się na rynku aplikacja telewizji internetowej ipla dedykowana użytkownikom Android w wersji 3. Dostosowany został wygląd samej aplikacji oraz rozdzielczość odtwarzanych materiałów wideo do urządzeń mobilnych o ekranach wielkości minimum 1024×768 pikseli.

Całkowicie nowy interfejs aplikacji ipla dla Androida wykorzystuje możliwości większego ekranu oraz dostosowany został do przyzwyczajeń użytkowników tabletów z Android Honeycomb. Wyglądem nawiązuje do wersji ipla znanej z iPada. Duże zdjęcia oraz czytelna nawigacja ułatwiają korzystanie z telewizji internetowej w układzie poziomym i pionowym. Nowe rozwiązanie, poza materiałami w wersji podstawowej (320p), obsługuje dodatkowo pliki wideo w jakości telewizyjnej SD (576p) oraz HD (720p).

Kolejną nowością w tej wersji aplikacji ipla dla Android Honeycomb jest zakładka „ulubione” w menu głównym. Umożliwia kompletowanie w jednym miejscu, szybko dostępnym z poziomu głównego menu, wybranych kategorii tematycznych. Oferta programowa ipla w wersji na Android nie ulega zmianie – zawiera programy telewizyjne w modelu VOD oraz telewizje informacyjne w modelu linearnym.

Instalując aplikację ipla pobraną z Android Market, automatycznie rozpoznany zostanie typ urządzenia, jakim dysponuje użytkownik, i uruchomiona będzie wersja aplikacji dedykowana danej wersji systemu operacyjnego Android. Użytkownicy Android 3.x korzystający z poprzedniej wersji aplikacji dostaną propozycję aktualizacji ipla do nowszej wersji. Aplikacja testowana była na urządzeniach Acer Iconia Tab A500 (Android 3,0), ASUS Eee Pad Transformer (Android 3.2), Samsung Galaxy Tab 10.1″ (Android 3.1) i Sony Tablet S (Android 3.2).

Aplikacje ipla na telefony komórkowe dają możliwość oglądania programów telewizyjnych, seriali i serwisów informacyjnych bez konieczności posiadania telewizora czy komputera. W ofercie tej wersji ipla są programy telewizyjne dostępne w modelu VOD, a także trzy stacje informacyjne nadawane na żywo. Aplikacja ipla na Androida działa w sieci Wi-Fi oraz 3G. Będąc w zasięgu sieci, można także pobierać pliki do pamięci widżetu, aby móc je oglądać także będąc poza zasięgiem sieci internetowej. Nieograniczone ilościowo możliwości w tym zakresie zapewnia konto VIP, które obsługiwane jest już przez trzy typy urządzeń: komputery, urządzenia mobilne oraz wybrane telewizory.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu