Przejdź do treści

Stylowe głośniki i radia Scansonic w C4i

W ofercie C4i pojawiły się głośniki oraz radia internetowe Scansonic. Urządzenia będą po raz pierwszy prezentowane w Polsce na targach AudioShow – Hotel Sobieski, sala Arkadia I, 12 i 13 listopada b.r. – ekspozycja C4i. Linia „S” to rodzina głośników składająca się z szeregu różnych modeli, które łączy podobny, elegancki design.

Estetyczna obudowa o wysokim, niemalże lustrzanym połysku z zaokrąglonymi krawędziami sprawia, że linia „S” to dzieło kompletne zarówno pod względem funkcjonalności jak i wyglądu. W najbliższym czasie zostaną wprowadzone również nowe modele odbiorników radiowych z serii „R”, oferujące różne możliwości w zależności od modelu: R2, R3, lub R4.

Nowa seria głośników – linia „S” duńskiej firmy Scansonic, z powodzeniem łączy atrakcyjne wzornictwo z wysoką jakością dźwięku. Szeroka gama produktów pozwala wybrać spośród głośników, subwooferów oraz zestawów kina domowego rozwiązanie, które będzie idealnie odpowiadać indywidualnym potrzebom.

Zestaw głośników Scansonic S5 Active składa się z dwóch wieży typu bassreflex o mocy 2 x 50W, z wbudowanym wzmacniaczem. Obudowa głośników wykonana jest z odpornej na rezonans płyty MDF, a wysoki połysk zawdzięcza ośmiu warstwom lakieru PU. Koszyki przetwornika niskotonowego wykonano z odlewów aluminiowych. 25 mm miękkie kopułki wraz z neodymowymi magnesami głośnika wysokotonowego zapewniają wysoką jakość, szybkość i precyzję odtwarzanej muzyki.

 

Głośniki aktywne S5 idealnie nadają się do podłączenia do iPoda, iPhone’a, telefonu komórkowego, PC, TV lub jakiegokolwiek innego źródła dźwięku. Ponadto głośniki posiadają 2 wejścia audio: AUX1-minijack 3,5mm; AUX2-stereo RCA. Do głośników dołączony jest pilot, co pozwala na wygodne sterowanie urządzeniem siedząc wygodnie w fotelu.

Cena: 1272 zł + VAT.

 

Scansonic Subwoofer S8 to głośnik niskotonowy – subwoofer. Wytwarzając wyłącznie efekty o niskiej częstotliwości – znane również jako LFE lub po prostu „bass” – zwiększa odczucia związane ze słuchaniem muzyki. Ośmiocalowy, skierowany do przodu, aktywny subwoofer wytwarza dźwięki LFE na poziomie, którego można by się spodziewać tylko po znacznie większych urządzeniach. Szeroka membrana głośnika zestawiona z wbudowanym 100W wzmacniaczem, podnosi sprawność urządzenia i zmniejsza straty i zniekształcenia. Subwoofer S8 posiada możliwość regulacji głośności i regulacji częstotliwości za pomocą pokręteł umieszczonych na tylnym panelu urządzenia. S8 to wykonany z wysokiej klasy materiałów, wykończony luksusowym lakierem o wysokim połysku głośnik, który zadowoli nawet osoby o wybrednych gustach.

Cena: 1344 zł + VAT

 

Scansonic S4 to para miniaturowych głośników pasywnych, wyposażonych w bardzo mocny 4” głośnik niskotonowy oraz 1” głośnik wysokotonowy z miękkimi kopułkami.

Głośniki dostępne w sześciu kolorach są odpowiednie dla wzmacniaczy 10-100W, mogą być wykorzystane jako głośniki stereo lub jako część systemu surround.

Cena: 722 zł + VAT.

 

Scansonic Minimate jest ciekawym przykładem rozwiązania dla systemów audio. Mierzy zaledwie kilka centymetrów wysokości i centymetrów szerokości, ale oferuje wydajność porównywalną z urządzeniami ponad dwukrotnie większymi. Podłączenie wzmacniacza i głośnika Scansonic do przenośnego odtwarzacza pozwala usłyszeć wyraźną różnicę w jakości dźwięku. 36-watowy wzmacniacz stereo dodaje czystej mocy do plików muzycznych, odtwarzanych przez parę głośników S4 i pozwala na uzyskanie wyjątkowego efektu. Minimate można podłączyć także do komputera, dzięki czemu muzyka, filmy i gry zyskają nowy wymiar.

Cena: 725 zł +VAT.

 

To jednak nie koniec nowości jakie oferuje Scansonic. W sprzedaży pojawią się również nowe modele odbiorników radiowych z serii „R”. Wszystkie modele posiadają wbudowany wysokiej jakości głośnik 3,5” w górnej części obudowy. Mimo relatywnie niewielkich rozmiarów, przetwornik został stworzony po to, by zapewnić niezapomniane wrażenia dźwiękowe. Posiadają również możliwość podłączenia słuchawek lub wyjścia stereo oraz wejście liniowe. Dodatkowe możliwości jakie oferują niektóre modele, to np. budzik z funkcją drzemki, sterowanie iPodem lub iPhonem za pomocą specjalnego oprogramowania oraz możliwość odtwarzania sieciowego plików. Radia Scansonic stanowią wspaniały zestaw dla Apple Airport Express, który umożliwia udostępnianie muzyki z biblioteki iTunes z komputera, iPhone’a, iPada Touch lub zwykłego iPada i przesyła ją bezprzewodowo do odbiornika radiowego.

Spośród pełnej oferty producenta C4i wprowadza do sprzedaży radio Scansonic R4:

Scansonic R4

R4 nie jest zwykłym radiem internetowym. Eleganckie aluminiowe pokrętło otwiera nowy wymiar radia, udostępniając ponad 15.000 stacji radiowych z całego świata. Wystarczy włączyć funkcję radia internetowego oraz połączenie internetowe – przewodowe lub bezprzewodowe – to wszystko czego potrzeba. Radio automatycznie wyszukuje dostępne stacje i zapisuje je w specjalnym folderze.

To jednak nie koniec możliwości jakie daje R4. Wystarczy nacisnąć przycisk aby posłuchać radia FM.

Urządzenie posiada również możliwość odtwarzania muzyki przechowywanej na komputerze PC z każdego miejsca w domu korzystając z bezprzewodowego łącza Wi-Fi lub połączenia Ethernet. R4 automatycznie poinformuje o możliwych aktualizacjach oprogramowania. Możliwe jest również wykonanie ręcznej aktualizacji oprogramowania. Po zainstalowaniu odpowiedniego oprogramowania używać iPhone’a lub iPoda Touch jako pilota do radia. Podobnie jak R3 posiada wiele przydatnych użytkownikowi funkcji: radiotekst, alarm, drzemka.

Cena: 1273 zł +VAT.

Zarówno radia, jak i głośniki, produkowane są w bogatej ofercie kolorów i wykończeń: czarny, biały, czerwony, orzechowy, czarna skóra, biała skóra.