Runicom S.A. ma nowe źródło innowacyjnych projektów inwestycyjnych

Notowana na NewConnect spółka inwestycyjna Runicom S.A. podpisała porozumienie o współpracy z Carrywater Group S.A. – firmą konsultingową wyspecjalizowaną w branży IT. Zgodnie z porozumieniem, obie firmy będą rozwijać program Idea Generation, w ramach którego konsultanci Carrywater opracowują nowe pomysły biznesowe.

Dzięki podjętej współpracy Runicom S.A. rozszerzy możliwości pozyskiwania nowych, interesujących projektów inwestycyjnych w branży technologicznej. W ramach prowadzonego w Carrywater Group S.A. projektu Idea Generation, kilkudziesięciu konsultantów firmy pracuje nad innowacyjnymi projektami, z których najlepsze, po analizie korzyści, kosztów i ryzyka zostaną wdrożone jako nowe pomysły biznesowe. Runicom S.A. będzie inwestorem finansowym w wybranych przedsięwzięciach.

– Konsultanci Carrywater Group S.A. codziennie rozmawiają z klientami na temat ich potrzeb dotyczących rozwiązań IT. Dzięki temu dysponują unikalną wiedzą na temat oczekiwań rynku i tego, jakie przedsięwzięcia mają przed sobą przyszłość biznesową. Dla nas jest to bardzo obiecujące źródło potencjalnych projektów inwestycyjnych. Dodatkową wartością jest możliwość osiągania wysokich stóp zwrotu z inwestycji z uwagi na wejście w projekty praktycznie na etapie ich tworzenia. – mówi Małgorzata Usakowska-Bilska, Prezes Zarządu Runicom S.A.

Program Idea Generation koncentruje się na obszarach nowoczesnych technologii IT, usług profesjonalnych, technologii mobilnych, usług i produktów hi-tech oraz zarządzania wiedzą i know-how. Opracowywane będą również projekty innowacji w branży energetycznej m.in. optymalizacja zużycia energii, eliminacja strat i mikrogeneracja. W obszarze zainteresowań biznesowych Carrywater Group S.A. leżą m.in. takie projekty jak aplikacje mobilne, rozwiązania typu cloud computing, a także usługi skierowane do masowego odbiorcy, oparte na mechanizmach społecznościowych.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu