RSS4English – nr 1 wśród aplikacji edukacyjnych na iPhone’a w Polsce

Brainglass poinformował, że RSS4English to najchętniej pobierana i aktualizowana do wersji pełnej aplikacja edukacyjna wśród polskich użytkowników iPhone’a. Stało się to w zaledwie niewiele ponad tydzień od momentu wprowadzenia RSS4English na rynek.

Aplikacja do nauki angielskiego RSS4English, stworzona przez firmę Brainglass, stała się najchętniej pobieraną i aktualizowaną do wersji płatnej aplikacją edukacyjną na telefony z systemem iOS w Polsce – wynika z danych Apple App Store.

Swoją pozycję lidera wśród najpopularniejszych aplikacji edukacyjnych w Polsce RSS4English osiągnęła w niewiele ponad tydzień od momentu pojawienia się w Apple App Store. Aplikacja przewodzi na liście najbardziej popularnych aplikacji płatnych, najbardziej dochodowych, a także zajmuje drugie miejsce wśród najchętniej pobieranych aplikacji darmowych. Te wyniki pokazują, że polscy użytkownicy doceniają RSS4English i po przetestowaniu jej wersji darmowej – najczęściej spośród wszystkich innych aplikacji edukacyjnych dostępnych w Apple App Store – aktualizują ją do wersji pełnej.

RSS4English ułatwia naukę nowych słów w języku angielskim. Program można uruchomić w smartfonie w dowolnym miejscu i czasie. Uczymy się przez czytanie wiadomości z anglojęzycznych kanałów RSS, które możemy wybrać zgodnie z własnymi zainteresowaniami. Znaczenie każdego nieznanego nam słowa możemy sprawdzić w słowniku – po prostu dotykając słowo na ekranie. Każde sprawdzane słówko możemy też zachować w pamięci programu, który automatycznie stworzy wówczas ćwiczenia ułatwiające nam jego zapamiętanie. Zasada działania jest więc taka sama, jak w innych aplikacjach e-learningowych Brainglass (np. Karaoke4English).

Darmowa wersja aplikacji umożliwia przeczytanie i stworzenie ćwiczeń do 5 artykułów z kanałów RSS na dzień, co pozwala samodzielnie przekonać się, czy jest to narzędzie, które naprawdę pomoże nam w nauce angielskiego. Jeśli decyzja jest na tak, możemy zakupić pełną wersję RSS4English za równowartość 2,39 euro.

RSS4English jest dostępny zarówno w wersji na iPhone’y (pobierz: http://itunes.apple.com/us/app/rss4english-lite/id460030227?mt=8), jak i na telefony z systemem Android (pobierz: https://market.android.com/details?id=org.vocab.android.rss).

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu