Zgarnęli paliwo za 100 tysięcy złotych w promocji Meritum Banku

Ponad 1000 osób otrzymało prawo do zwrotu 100 złotych wydatków na paliwo w wyniku akcji promocyjnej zrealizowanej przez Meritum Bank i serwis Groupon – lidera na rynku zakupów grupowych. To kolejny przykład na to, że Polacy chcą mądrzej gospodarować swoimi pieniędzmi – bez względu na to, czy wydają je na podróże, gastronomię, czy też na usługi finansowe.

Oferta Meritum Banku wpisuje się w trend „smart shoppingu”, czyli przemyślanego i świadomego dokonywania zakupów, który po sukcesie w USA, staje się coraz bardziej popularny także i w Polsce. „Mądre kupowanie” często odbywa się za pośrednictwem serwisów zakupów grupowych, takich jak Groupon. Jak wynika z badania „Zakupy grupowe w Polsce: serwisy, oferta, popularność wśród internautów” przeprowadzonego przez Polskie Badania Internetu, osoby kupujące grupowo uważają, że najważniejszymi cechami oferty są aspekty finansowe – kwota i procent udzielonej zniżki oraz dogodna lokalizacja realizacji kuponu. Taka też była propozycja Meritum Banku: rabat w wysokości aż 95 proc., czyli 95 zł oszczędności oraz dogodne miejsce realizacji kuponu, czyli dowolna wybrana przez klienta stacja paliw na całym świecie. Ponadto, konto osobiste, którego założenie było jednym z warunków promocji, może być otwarte przez Internet, co jest kolejnym udogodnieniem dla Klientów.

„Decydując się na realizację promocji z serwisem Groupon wierzyliśmy, że spotka się ona z zainteresowaniem użytkowników. Cieszymy się, że trafiliśmy w gusta internautów, tym bardziej, że ostatnio zostaliśmy nagrodzeni tytułem „Przyjazny Bank Newsweeka” w kategorii Bank Internetowy, co zobowiązuje nas do dalszych starań. Mogę zapewnić, że pracujemy nad nowymi ofertami, którymi pozytywnie zaskoczymy kolejne tysiące osób.” – mówi Piotr Stankiewicz, Kierownik ds. Produktów Depozytowych i Lokacyjnych Meritum Banku.

Serwisy zakupów grupowych to stosunkowo nowy kanał sprzedaży usług. Na polskim rynku funkcjonuje od wiosny ubiegłego roku. W pierwszych miesiącach działania serwisów, oferty promocyjne pochodziły głównie od firm z branży gastronomicznej, kosmetycznej czy rozrywkowej. Obecnie coraz częściej można spotkać rabaty na zakup wycieczek zagranicznych, samochodów czy usług finansowych, takich jak w propozycji Meritum Banku.

„Polacy – zarówno konsumenci, jak i przedsiębiorcy – polubili zakupy grupowe i coraz chętniej korzystają z tej formy sprzedaży i promocji usług oraz produktów. Każdego dnia Groupon dostarcza kilku milionom swoich klientów dziesiątek nowych propozycji spędzenia wolnego czasu, zadbania o zdrowie i urodę czy spotkania ze znajomymi przy dobrym jedzeniu. Przekłada się to na realne oszczędności – każdego dnia w kieszeniach klientów Grouponu pozostaje ponad 1,5 mln zł. Zakupy grupowe to także innowacyjny sposób promocji usług ubezpieczeniowych czy bankowych. Sukces oferty Meritum Banku pokazuje, że klienci mądrze wybierają coraz bardziej zaawansowane usługi, zwracając uwagę nie tylko na cenę, ale także na długofalowe korzyści. Jesteśmy zadowoleni z efektów jakie przyniósł ten projekt i mamy nadzieję, że za przykładem Meritum Banku pójdą kolejne organizacje.” – mówi Marcin Szałek, Country Manager w Groupon Polska.

Akcja promocyjna Meritum Banku w serwisie Groupon odbyła się na przełomie października i listopada. Oferta była adresowana do osób z całej Polski, które wcześniej nie korzystały z usług banku. W ramach promocji zwrot 100 złotych wydatków na paliwo otrzymały osoby, które nabyły kupon o wartości 5 zł i w okresie 30 dni od daty zakupu wypełniły wniosek internetowy o otwarcie konta w Meritum Banku, a następnie zasiliły go wpłatą min. 1500 złotych i dokonały jednorazowej transakcji min. 100 zł kartą debetową Meritum Banku na dowolnej stacji paliw. W okresie do 2 tygodni od spełnienia warunków promocji, Meritum Bank przelewa posiadaczowi rachunku premię w wysokości 100 zł. Ponadto, każdy posiadacz konta może cieszyć się z dodatkowych korzyści oferowanych klientom Meritum Banku, takich jak na przykład zwrot wydatków na paliwo do 30 zł miesięcznie czy 8,5% na popularnej 3-miesięcznej Lokacie Powitalnej.

Ofertę Meritum Banku w serwisie Groupon można zobaczyć na stronie: www.groupon.pl/oferty/cala-polska/meritumbank-gdansk/1285125

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu