PTU w trosce o zrównoważony rozwój

Polskie Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. wsparło finansowo II edycję HumanDoc International Film Festival Global Development in Cinema. Jest to część działań CSR (corporate social responsibility – ang. biznes odpowiedzialny społecznie), które PTU zamierza rozwijać w kolejnych latach.

Polskie Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. (PTU S.A.) zdecydowało się zostać Partnerem Głównym II edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmu Dokumentalnego HumanDoc „Globalny rozwój w kinie” (HumanDoc International Film Festival Global Development in Cinema). Festiwal, podczas którego zostanie zaprezentowanych kilkadziesiąt filmów dokumentalnych i spotów, poświęconych tematom globalnym: konsekwencjom nierówności społecznych, czy ekologii. – Filmy prezentowane podczas festiwalu HumanDoc poruszają bardzo ważne społecznie tematy. Jego audytorium jest głównie młodzież, poważnie myśląca o swojej przyszłości i przejmująca się losami świata. Jako partnerowi strategicznemu zależy nam na dotarciu do młodych ludzi świadomych wartości życia a także wartości, które są nam bliskie. DlategoZarząd Polskiego Towarzystwa Ubezpieczeń S.A., które stara się być firmą społecznie odpowiedzialną, postanowił wesprzeć finansowo organizatorów, zostając Partnerem Głównym II edycji festiwalu HumanDoc. Widzimy potencjał do takiej współpracy w przyszłości, bo PTU S.A. utożsamia się ze szczytnymi celami, które im przyświecają – mówi Dorota Pietrzyk, dyrektor Biura Marketingu i Public Relations PTU S.A.

Filmy będzie można obejrzeć w Kinoteka Multiplex w Warszawie w dn. 12-17 listopada br. (a następnie w sieci kin DKF w całej Polsce), a także w Internecie na platformie Iplex.pl i w serwisie www.festival.humandoc.pl. Pokazom będą towarzyszyć liczne debaty, warsztaty, koncerty. Projekcje w kinach i imprezy towarzyszące – dzięki wsparciu sponsorów, w tym PTU S.A. – są w pełni otwarte i bezpłatne. HumanDoc, choć jest młodym festiwalem, to jest szybko rozwijającą się imprezą o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym (w trakcie II edycji filmy będą prezentowane na Ukrainie, w Gruzji i Kirgistanie – w następnych latach dołączyć mają do nich kolejne kraje). W tym roku, według szacunków organizatorów, filmy obejrzy już ok. 25 tys. osób w Polsce (i zagranicą – podczas bezpośrednich projekcji, jak i za pośrednictwem Internetu).

II edycja festiwalu HumanDoc została uznana przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych głównym wydarzeniem Europejskich Dni Rozwoju, najbardziej prestiżowej imprezy organizowanej przez Polskę w ramach sprawowania Prezydencji w Radzie Unii Europejskiej. Partnerami i przyjaciółmi festiwalu są MSZ, Komisja Europejska, United Nation Development Program (UNDP) Polska, Polski Komitet ds. UNESCO, Biuro Informacji ONZ w Warszawie.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu