Kupuj muzykę robiąc zdjęcia okładkom płyt

Właśnie ukazała się najnowsza wersja SaveUp. Jest to aplikacja mobilna wykorzystująca zaawansowaną technologię rozpoznawania obrazów, umożliwiająca natychmiastowe zakupy. Od teraz każdy audiofil posiadający smartfona będzie mógł nabyć dowolną płytę wykonując zdjęcie jej okładki.

Dotychczas użytkownicy SaveUp mogli kupować książki, ebooki i adiobooki. W najnowszej wersji udostępniono nowe kategorie produktów: gry, filmy oraz płyty z muzyką Fani dobrych brzmień będą mogli nabywać produkty z takich sklepów jak Weltbild.pl, Fabryka.pl.

Wystarczy, że sfotografują okładkę płyty lub jej zdjęcie znajdujące się np. na plakacie, w gazecie czy innym miejscu, a otrzymają listę aktualnych ofert. Zamówienie można złożyć bez opuszczania programu. Za przesyłkę zapłacimy dopiero u listonosza, dzięki czemu zakup jest prosty i szybki.

Aplikacja wykorzystuje opracowaną przez iTraff Technology zaawansowaną technologię rozpoznawania obrazu, która odniosła już liczne sukcesy na arenie międzynarodowej. M.in. w ogólnoeuropejskim konkursie Hack4Europe, była finalistą w Wiedniu na StartupWeek. W Polsce wygrała konkurs StartUp Fest organizowany przez Agore.

SaveUp jest dostępny na telefony typu iPhone oraz wykorzystujące Androida w wersji 2.2 (Froyo) lub wyższej.

Linki do aplikacji w:

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu