Połączenie systemów Symfonia i Forte z PekaoBIZNES24

Firma Sage sp. z o.o. otrzymała znak zgodności PekaoREADY dla rozwiązań indywidualnych do produktów finansowo-księgowych, które zautomatyzowały dokonywanie przelewów pomiędzy Systemem Zarządzania Forte oraz Systemem Symfonia a systemem bankowości internetowej PekaoBIZNES24.

Sage, wiodący producent oprogramowania wspomagającego zarządzanie dla sektora MSP w Polsce, specjalnie dla Banku Pekao SA stworzył rozszerzenie do standardowej funkcjonalności swoich rozwiązań.

Nowość umożliwia automatyczne eksportowanie przelewów i importowanie wyciągów bankowych, pomiędzy programami: Forte Finanse i Księgowość 2011.e, Forte Kadry i Płace 2011.b oraz Symfonia Finanse i Księgowość 2012, Symfonia Kadry i Płace 2011.b – a systemem bankowości internetowej PekaoBIZNES24. Rozwiązanie pozwala usprawnić i zautomatyzować dokonywanie przelewów krajowych oraz oszczędzić czas przy wprowadzaniu danych z wyciągów bankowych do programu finansowo-księgowego. Dodatkowa korzyść to wyeliminowanie błędów, pojawiających się przy ręcznym wprowadzaniu danych.

Oprogramowanie zostało przetestowane m.in. w środowisku produkcyjnym Banku Pekao SA na wyznaczonym sprzęcie komputerowym, z konfiguracją sprzętową spełniającą wymogi PekaoBIZNES24. Przeprowadzenie testów i rozszerzenie standardowej funkcjonalności obejmowało m.in.: eksport i import danych z i do oprogramowania Forte oraz Symfonia. Dla prawidłowego działania eksportu i importu danych, konfiguracja sprzętowa u klienta powinna być zgodna z wymogami systemu bankowości internetowej. (Przeprowadzenie testów nie stanowi certyfikatu w rozumieniu ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. o systemie oceny zgodności, Dz. U. z 2004 r. Nr 204, poz. 2087 z późn. zm.).

Aktualna informacja o współpracy firmy Sage sp. z o.o. i Banku Pekao SA jest dostępna też na stronach internetowych www.sage.com.pl i www.pekao.com.pl.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu