Przejdź do treści

Przybywa polskich, wirtualnych nieruchomości

Domeny internetowe to współcześnie wartościowy rynek nazywany przez inwestorów wirtualnymi nieruchomościami XXI wieku. Obecnie zarejestrowanych jest przeszło 2 mln 200 tys. polskich domen, a dynamiczny rozwój przyciąga wciąż nowych rejestratorów. Wśród nich znalazła się firma premium.pl, która w przeciągu niecałego roku zgromadziła w bazie 50 tys. adresów zakończonych rozszerzeniem .pl.

Polski Internet znajduje się w fazie dynamicznego rozwoju. Wzrost obecności firm w sieci, rosnące zainteresowanie e-biznesem i aktywność przedsiębiorcza, która przyczynia się do powstawania dużej liczby startupów wpływają na rozwój polskiego rejestru domen internetowych. Dla każdego przedsięwzięcia odpowiedni adres w sieci może być ważnym czynnikiem sukcesu w wirtualnej przestrzeni.

Atrakcyjność polskiego rejestru domen internetowych przyczynia się do rosnącej liczby partnerów NASK umożliwiających rejestracje domen .pl dla użytkowników końcowych. Obecnie na polskim rynku działa aż 176 firm prowadzących taką działalność. W czołówce rejestratorów konkurencja jest bardzo wysoka. Firmy starają się utrzymać obecnych klientów, którzy często decydują się na kolejne internetowe usługi u operatora domeny. Dlatego ósmy wynik z prawie 2% udziałem w rejestrze domeny .pl osiągnięty w przeciągu 9 miesięcy przez premium.pl należy uznać za niemałe osiągnięcie.

– „Przedsiębiorcy są obecnie świadomi ważnej roli jaką w Internecie odgrywa dobra domena, dlatego coraz częściej adresy rejestrowane są na poczet przyszłego biznesu, bądź w celach inwestycyjnych. premium.pl zapewnia cały ekosystem do utrzymywania i sprzedaży domen dzięki czemu udało nam się przyciągnąć już ponad 10 tys. klientów, którzy utrzymują u nas domeny” – mówi Przemysław Bojczuk, właściciel premium.pl.

Według raportu NASK podsumowującego trzeci kwartał 2011 roku firma premium.pl była liderem wzrostu udziałów w liczbie utrzymywanych domen .pl w tempie 18% w stosunku do poprzedniego kwartału. Cały rejestr polskiej domeny w przeciągu ostatniego roku urósł o przeszło 300 tys. adresów i obecnie zajmuje piąte miejsce w Europie, tracąc bardzo niewiele do czwartego w zestawieniu rejestru włoskiego.