Przejdź do treści

Alior Bank, PKO BP i mBank mają ofertę najlepiej dopasowaną do potrzeb polskich menedżerów

Menedżerowie, uważani za jednych z najbardziej wymagających klientów banków, wybierają tylko oferty idealnie skrojone na miarę ich potrzeb. Przedstawiciele kadry zarządzającej nauczeni poczucia odpowiedzialności, strategicznego myślenia i przewidywania podobnie funkcjonują w życiu prywatnym. Z sondy przeprowadzonej przez Diners Club, wystawcę kart płatniczych i mecenasa programu Talent Club, wynika, że najchętniej wybieranymi bankami przez polską kadrę zarządzającą jest Alior Bank, PKO BP oraz mBank.

W pracy do obowiązków menedżerów należą min. planowanie, zarządzanie zespołem i projektami oraz weryfikacja działań pracowników. Przedstawiciele kadry kierowniczej kontrolują swoich podwykonawców również w życiu prywatnym.  Powierzając swoje finanse bankowi oczekują efektywnego zarządzania ich zasobami oraz sprawnej obsługi i wygodnych rozwiązań. Talent Club to pierwszy ogólnopolski program edukacyjny skierowany do kadry menedżerskiej i działający w oparciu o interaktywną platformę internetową. W ciągu 4 lat funkcjonowania zgromadził 9000 użytkowników, którzy wypełnili ponad 20 000 testów wiedzy o różnej tematyce. W sondzie zamieszczonej na platformie zapytano „Jaki bank jest najlepiej przygotowany do obsługi menedżerów?”.

– Konkurencja na rynku w zakresie usług bankowych sprawia, że wymagający klienci mogą wybrać ofertę najlepiej dopasowaną do ich potrzeb – mówi Jacek Bochenek, Dyrektor Generalny Diners Club Polska. – Polski menedżer jako klient świadomy swoich potrzeb coraz częściej reaguje na atrakcyjne rozwiązania i korzystne promocje. Obecnie od kadry zarządzającej oczekuje się otwartości na zmiany, które mogą przenieść wymierną korzyść firmie. Menedżerowie podobnie w życiu prywatnym szukają, analizują i wybierają najatrakcyjniejsze rozwiązania.

Wyniki sondy zamieszczonej na platformie Talent Club pokazują, że najchętniej wybieranym bankiem przez menedżerów, którzy wzięli udział w sondzie jest Alior Bank (18,1%). Tuż za nim uplasował się PKO BP (12,4%), a na trzecim miejscu znalazł się mBank (10,8%). W sondzie wyszczególnione były następujące banki: Alior Bank, Bank BGŻ, Bank BPH, Bank ING, Bank Zachodni WBK, Eurobank, Gatin Bank, Lukas Bank, mBank, Millennium, MultiBank, Noble Bank, Nordea, PKO SA, PKO BP, Polbank EFG, oraz Volksvagen Bank. Ponad 13% ankietowanych spośród kafeterii odpowiedzi wybrało opcję „Inne”, gdzie wymieniano takie banki jak: Deutsche Bank, City Handlowy, BRE Bank, czy PNB Paribas. W sondzie wzięło udział blisko 250 menedżerów z całej Polski.

– Przeprowadzany co roku w ramach programu Talent Club raport „Polski Menedżer” pokazuje, że dla przedstawicieli kadry kierowniczej oprócz szacunku ze strony osób, z którymi współpracują bardzo ważny jest standard życia prywatnego – mówi Anna Wilk, doktor Instytutu Socjologii Uniwersytetu Wrocławskiego i autor raportu „Polski Menedżer” – Menedżerowie cenią takie wartości jak szczęśliwa rodzina, czy zabezpieczenie finansowe. Zapewne dlatego wybierając bank, któremu powierzają swoje finanse kierują się rozsądkiem – dodaje.