Biznes-mentor.pl – pierwszy w Polsce serwis społecznościowy dla MŚP

Spółka pkt.pl uruchomiła pierwszy w Polsce serwis społecznościowy dla przedsiębiorców – biznes-mentor.pl.Dzięki możliwości wymiany doświadczeń, ma on pomóc przedstawicielom z sektora MŚP wprowadzeniu działalności gospodarczej, rozwiązywaniu problemów administracyjno-prawnych oraz w zdobywaniu wiedzybiznesowej. Partnerem projektu są Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości.

Jak wynika z badania „Problemy polskich przedsiębiorców”,przeprowadzonego przez TNS OBOB na zlecenie firmy pkt.pl i Polski Przedsiębiorczej, przeszło co drugi przedsiębiorca twierdzi, że prowadzenie działalności gospodarczej w Polsce jest bardzo utrudnione.Według przedstawicieli sektora MŚP najpoważniejsząprzeszkodą w prowadzeniu biznesu są kwestie związane z prawem. Ponad trzy czwarte badanych (79%) uznało ten czynnik za mający największy wpływ na funkcjonowanie firmy. Przeszło połowa przedsiębiorców (55%) narzeka również na jakość współpracy z urzędami i instytucjami.W rozwiązywaniu tych problemów ma pomóc serwisbiznes-mentor.pl.

Bizens-mentor.pl to nowa platforma wymiany wiedzy i opinii dla przedsiębiorców. Odpowiednio przygotowane forum umożliwi rozwiązywanie konkretnych problemów w myśl cieszących się coraz większą popularnością trendów społecznościowych i crowd searchingu.  Wiarygodność udzielanych informacji będzie weryfikowana przez użytkowników serwisu,którzy mogą oceniaćposzczególne odpowiedzi oraz ich autorów tworząc ranking ekspertów. Aby ułatwić przedsiębiorcom dotarcie do poszukiwanych danych, biznes-mentor.pl oferuje szeroką gamę filtrów umożliwiających przeglądanie zawartości serwisu,m.in. według: wątków (np. ich popularności, czasu publikacji), autorów, grup tematycznych, zdefiniowanych tagów czy kluczowych słów znajdujących się w treści wpisów.

Dzięki serwisowi, osoby zarządzające firmami z sektora MŚP oprócz możliwości pozyskania praktycznej wiedzy, będą miałytakże okazję do networkingu i nawiązywania kontaktów biznesowych.

„Duży potencjał oraz bogata wiedza i doświadczenie pkt.pl, pozwalajązaoferować firmom z sektora MŚP nowoczesne, kompleksowe i skuteczne rozwiązania biznesowe. Biznes-mentor.pl to pierwszy serwis tego typu na polskim rynku.Mamy nadzieję, że nasza inicjatywa zyska uznanie w oczach środowiska i stanie się witryną odwiedzaną zarówno przez osoby odpowiedzialne za zarządzanie firmami, jak i pracowników, którzy znajdą w nim wiele cennych uwag na temat tego, co nastręcza największych trudności polskim przedsiębiorcom – mówi Piotr Strzałkowski, Prezes Zarządu pkt.pl.

Użytkownicy serwisu biznes-mentor.pl poza dostępem do bazy wiedzy będą mogli zapoznać się również z wynikami badania„Problemy polskich przedsiębiorców”.

Konto w serwisie można zarejestrować pod adresem biznes-mentor.pl.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu