Świat biznesu i produkcji wspólnym głosem o utrzymaniu fabryk w Polsce – podsumowanie konferencji Industrial Investment Adventure 2011

W dniach 19-20 października 2011 odbyła się kolejna edycja konferencji Industrial Investment Adventure 2011 zorganizowana przez krakowską firmę ASTOR. W wydarzeniu wzięło udział blisko 200 osób. Głównym tematem prelekcji i dyskusji było utrzymanie rodzimej produkcji w Polsce.

„Celem konferencji było uświadomienie polskim przedsiębiorcom, że inwestycje w efektywność są potrzebne po to, aby utrzymać rodzime fabryki w Polsce i aby nie zostały one przeniesione na wschód, tak jak kiedyś przenoszone je z Francji, Niemiec czy Włoch do Polski” – powiedział Stefan Życzkowski, prezes zarządu firmy ASTOR. Zaproszeni goście mieli okazję wymienić się doświadczeniami związanymi z wdrażaniem nowoczesnych technologii w firmach produkcyjnych, zakładach przemysłowych i spółkach infrastrukturalnych.

Gościem specjalnym był John Pritchard – światowej sławy ekspert w zakresie rozwoju przedsiębiorstw wykorzystujących nowoczesne technologie, wieloletni dyrektor zarządzający w koncernie GE. Podczas swojego wystąpienia poruszył temat szacowania kluczowych wskaźników inwestycyjnych zwracając uwagę, że oprócz kryteriów finansowych warto brać pod uwagę także planowany wzrost elastyczności produkcji, jakości oraz zmianę poziomu satysfakcji klienta.

Podczas panelu dyskusyjnego kończącego sesję plenarną uczestnicy wspólnie zastanawiali się nad odpowiedziami na pytania: Co jest głównym powodem lokowania inwestycji w sektorze produkcyjnym w Polsce? Jak podnosić efektywność zakładów produkcyjnych? Jaki czas jest najlepszy do inwestowania w moce produkcyjne oraz efektywność wytwarzania? Kiedy inwestować i jaki wpływ na decyzje ma obecna i prognozowana światowa sytuacja gospodarcza? Które czynniki mogą sprzyjać inwestycjom w Polsce w latach 2011- 2015? W panelu dyskusyjnym wzięli udział: Wojciech Kmiecik – Członek Zarządu Operacyjnego, ASTOR Sp. z o.o., Andrzej Skolmowski – Wiceprezes Zarządu, Azoty Tarnów, Stefan Życzkowski – Prezes Zarządu ASTOR Sp. z o.o., Jacek Szempliński, Prezes Zarządu, AB Industry S.A., Piotr Grudzień – Wicedyrektor Departamentu Inwestycji Zagranicznych, PAIiIZ.

Industrial Investment Adventure to coroczne wydarzenie, które gromadzi w jednym miejscu i czasie świat biznesu i produkcji, co pozwala na weryfikację obu najważniejszych aspektów inwestycji. Organizatorem konferencji jest firma ASTOR sp. z o.o. oferująca nowoczesne rozwiązania dla przemysłu.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu