SUSE prezentuje platformę do obsługi środowiska cloud opartą na OpenStack

Firma SUSE udostępniła wczesną wersję roboczą rozwiązania obsługującego chmurę opartą na OpenStack – otwartym oprogramowaniu do budowania platform chmurowych (zobacz: http://susegallery.com/a/vszMWq/suse-cloud-powered-by-openstacktm ).

SUSE Cloud powered by OpenStack to pierwsze w branży w pełni skonfigurowane urządzenie programowe (ang. software appliance) oparte na OpenStack. To również pierwsza publiczna demonstracja opracowanego przez SUSE rozwiązania infrastrukturalnego dla środowisk typu cloud, które jest całkowicie niezależne od rodzaju hipernadzorcy i systemu operacyjnego.

Udostępnienie wersji roboczej rozwiązania w SUSE Gallery pozwala klientom i partnerom zapoznać się z jej możliwościami, umożliwiającymi niezwykle szybkie i łatwe tworzenie, wdrażanie i zarządzanie zarówno prywatną, jak i publiczną infrastrukturą typu cloud. W SUSE Cloud powered by OpenStack wykorzystano najnowszą wersję OpenStack – Diablo.

„SUSE od dwudziestu lat wprowadza na rynek komercyjne oprogramowanie open source. Dzięki nam 13 tysięcy klientów prowadzi swe firmy w sposób bardziej efektywny i ekonomiczny, gdyż korzysta na co dzień z systemu SUSE Linux Enterprise oraz naszych usług pomocy technicznej, uznawanych w niezależnych badaniach za najlepszą pomoc techniczną dla systemu Linux w branży” – mówi Nils Brauckmann, prezes i dyrektor generalny firmy SUSE. – „To, czego dokonaliśmy z systemem SUSE Linux Enterprise, zrobimy teraz z infrastrukturą dla środowisk typu cloud opartą na otwartym oprogramowaniu OpenStack.”

Opracowane przez firmę SUSE rozwiązanie infrastrukturalne dla środowisk typu cloud oparte jest na wzajemnie powiązanych komponentach OpenStack. Działa w środowisku systemu SUSE Linux Enterprise Server i wykorzystuje sprawdzone narzędzia do wdrażania i zarządzania otwartym oprogramowaniem, takie jak SUSE Studio i SUSE Manager. Integracja narzędzi i platformy SUSE oraz OpenStack, w połączeniu z bogatym doświadczeniem SUSE w dziedzinie rozwiązań open source klasy korporacyjnej, eliminuje wiele problemów i kosztów związanych z tworzeniem i eksploatacją rozwiązań typu cloud.

„Zbudowanie rozwiązania typu cloud z wykorzystaniem komponentów OpenStack nie jest zadaniem trywialnym” – mówi Gary Chen, dyrektor ds. badań w dziale rozwiązań typu cloud i oprogramowania wirtualizacyjnego w firmie IDC. – „Wprowadzając nowe Diablo, SUSE radykalnie ułatwia tworzenie opartych na open source prywatnych systemów typu cloud.”

„OpenStack zyskuje coraz większą popularność jako wartościowy, oparty na open source standard dla rozwiązań typu cloud” – mówi Jonathan Bryce, założyciel Rackspace Cloud i przewodniczący rady projektu OpenStack. – „Cieszy nas aktywny udział SUSE w pracach społeczności OpenStack. Z nadzieją oczekujemy kolejnych działań na rzecz doskonalenia komponentów i tworzenia rozwiązań klasy korporacyjnej.”

Klip wideo demonstrujący SUSE Cloud powered by OpenStack można obejrzeć pod adresem http://www.youtube.com/watch?v=_L2NHF5SVm0

Aby pobrać i przetestować SUSE Cloud powered by OpenStack, odwiedź SUSE Gallery pod adresem http://susegallery.com/a/vszMWq/suse-cloud-powered-by-openstacktm

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu