Start Domo+ HD – weekend specjalny

Tagi:

11 listopada rusza emisja w wysokiej rozdzielczości Domo+. Z tej okazji stacja przygotowała dla swoich widzów specjalny program na weekend 11-13 listopada.

Wraz z uruchomieniem wersji HD, na antenie pojawi się nowa nazwa i logotyp stacji opatrzone znakiem „+”, jako symbolem jakości i przynależności do rodziny kanałów produkowanych przez CANAL+ Cyfrowy, w tym CANAL+ oraz do platformy CYFRA+.

W ramach specjalnego weekendu, w piątek 11 listopada o 22:00 Domo+ HD pokaże dokument własnej produkcji – „Poużywajmy sobie. Historia polskiego wzornictwa” w reżyserii Małgorzaty Olimpii Świderskiej. Film, który powstał w koprodukcji z Instytutem Wzornictwa Przemysłowego i we współpracy z Muzeum Narodowym w Warszawie, prezentuje najlepsze prace polskich projektantów – twórców przedmiotów codziennego użytku, które stały się symbolami swoich czasów. Bohaterami dokumentu są rozpoznawalne przez wszystkich przedmioty codziennego użytku – meble, znane z domowych zbiorów przedmioty z ceramiki, porcelany i szkła, charakterystyczne tkaniny, małe bibeloty, ale też samochody i lokomotywy. W filmie wykorzystano wywiady z ekspertami z dziedziny wzornictwa przemysłowego, historykami sztuki i projektantami. Znaleźli się wśród nich: Beata Bochińska, Anna Demska, Anna Frąckiewicz, Czesława Frejlich, Krystyna Łuczak – Surówka, Anna Maga, Józef Mrozek, Michał Stefanowski, Wojciech Wybieralski.

Domo+ HD przygotowało także nowe propozycje związane z architekturą i urządzaniem wnętrz. Jednym z hitów jest seria reality „Liczy się miejsce” (od 11/11 w piątek o 12:05), w której Kirstie Allsopp i Phil Spencer przedstawiają aktualne tendencje panujące na brytyjskim rynku nieruchomości. Widzowie zobaczą drugą serię popularnego programu o projektowaniu nowych lokali dla najbardziej prestiżowych i najdroższych marek „Projekt: otwarcie” (od 11/11 w piątek o 14:45). Mocnym punktem ramówki stacji jest „Top Design” (od 11/11 w piątek o 16:05) – wzorowane na niezwykle popularnej serii „Top Chef” reality, łączące w sobie sztukę projektowania z fascynującą rywalizacją na najwyższym światowym poziomie. W odcinku specjalnym „Dachu nad gwiazdami” tym razem, nie osoba, a miejsce jest bohaterem programu – miejsce wyjątkowe – Teatr Wielki Opera Narodowa w Warszawie (11/11 godzina 20:00). Miłośnikom luksusu, awangardowych trendów w architekturze i nietypowych rozwiązań wnętrzarskich Domo+ HD proponuje „Wnętrza z milion dolarów” (od 11/11 w piątek o 20:30). W swoim społecznym projekcie dekoratorka wnętrz i była modelka Debbie Travis ma ambitny plan udowodnić, że wielkie społeczności i idea sąsiedzkiej pomocy wcale nie należą do przeszłości – „Wszyscy dla jednego” (od 11/11 w piątek o 21:15).

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu