Przejdź do treści

Rank Progress SA – podsumowanie dnia otwartego i czatu dla inwestorów indywidualnych

Podczas dnia otwartego i czatu dla inwestorów indywidualnych, zarząd spółki przez kilka godzin odpowiadał na pytania dotyczące planowanych inwestycji, generowanych przychodów oraz prowadzonej przez Rank Progress SA strategii.

Dzień otwarty, który odbył się w siedzibie spółki w Legnicy, dał możliwość do spotkania z prezesem Janem Mroczką, odpowiedzialnym za rozwój strategiczny firmy, oraz wiceprezesem i dyrektorem finansowym, Mariuszem Kaczmarkiem. W trakcie dnia otwartego prezes Rank Progress wziął również udział w czacie inwestorskim, w którym uczestniczyło blisko 200 inwestorów.

Podczas czatu prezes odpowiedział na wiele pytań związanych z inwestycjami spółki. Dotyczyły one zarówno sprzedanych galerii handlowych, z uwzględnieniem sprzedanej niedawno inwestycji w Zamościu za około 180 mln złotych, jak i tych planowanych – w Chojnicach, Olsztynie czy Skarżysku-Kamiennej. Inwestorów ciekawiły również tematy związane z płynnością finansową oraz szacunkowymi wynikami za najbliższe kwartały. Jan Mroczka wskazywał, że spółka spodziewa się dobrych wyników, które ukażą się w szczegółowym raporcie kwartalnym 14 listopada 2011.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się też pytania dotyczące strategii, jaką prowadzi firma. Niektórzy mieli wątpliwości czy to, że spółka jest obecna głównie w małych miastach, nie jest zbyt ryzykowną polityką. Prezes wyjaśniał, że strategia firmy jest przemyślana i sprawdza się od wielu lat. Podkreślał również, że małe i średnie miasta posiadają duży potencjał rozwoju, a ich nasycenie powierzchniami handlowymi jest nadal znikome. Inwestorów zastanawiało także czy spółka rozważa realizacje inwestycji zagranicą. Jak stwierdził Jan Mroczka, aktualnie Rank Progress nie planuje takich inwestycji, gdyż wiele ma jeszcze do zrobienia w naszym kraju. Nie wykluczył jednak, że w przyszłości, jeśli pojawią się odpowiednie uwarunkowania, zainwestuje również na zagranicznych rynkach.