Przejdź do treści

Nowy FortiGate 5140B z najwyższej serii urządzeń Fortinet

Fortinet wprowadził na rynek nową platformę do ochrony dużych środowisk sieciowych FortiGate 5140B. Urządzenie należy do serii największych rozwiązań producenta, z rodziny FortiGate 5000, która jest adresowana do firm klasy enterprise, dostawców usług oraz operatorów telekomunikacyjnych. Nowy FortiGate 5140B obsługuje dwa rodzaje nowych kart (blade): FortiSwitch 5203B i FortiMail 5002B, które stworzone zostały w architekturze ATCA.

FortiGate 5140B to niezwykle wydajna platforma zintegrowanego bezpieczeństwa, o ogromnych możliwościach rozbudowy, pozwalających na elastyczną konfigurację systemu ochrony nowoczesnych środowisk sieciowych. Urządzenie łączy natywne wsparcie dla technologii 40-Gigabit Ethernet wraz z bardzo elastyczną i niezawodną architekturą ATCA. Dlatego stanowi obecnie podstawę w budowie infrastruktury bezpieczeństwa wymagającej szybkiego działania. Platforma dostosowuje i optymalizuje pracę wielu różnych funkcji bezpieczeństwa oferowanych przez skonsolidowane platformy Fortinet, jak bezpieczne przełączanie, scentralizowane zarządzanie, czy ochrona serwerów poczty. Rozwiązanie wyróżnia wysoka wydajność, niezawodność i skalowalność. FortiGate-5140B może być również wykorzystywany do ochrony rozmaitych rodzajów usług sieciowych dostarczanych zarówno w modelu cloud computing, jak i SaaS.

FortiSwitch-5203B jest potwierdzeniem wiodącej pozycji firmy Fortinet w branży bezpieczeństwa sieciowego. Urządzenie wyposażone w nowoczesny system ATCA z obsługą obu protokołów IPv4/IPv6, łączy możliwości natywnego firewalla, VPN, routingu ruchu oraz  równoważenia obciążenia sieci. Dzięki wielu wydajnym funkcjom bezpieczeństwa, jak zapora ogniowa o przepustowości 40 Gbps oraz pojemności przełącznika pełnodupleksowego przekraczającej 300 Gbps, rozwiązanie spełnia potrzeby dużych dostawców usług, operatorów telekomunikacyjnych i firm klasy enterprise, których środowisko sieciowe wymaga wysokiej wydajności i małych opóźnień w działaniu sieci.

Nowej generacji FortiMail-5002B należący do serii FortiGate-5000, to potężna platforma do zabezpieczania wymagających systemów przesyłania wiadomości, adresowana do dostawców usług oraz dużych przedsiębiorstw. Urządzenie zbudowano w oparciu o długoletnie doświadczenie firmy Fortinet w zakresie ochrony przed spamem, złośliwym oprogramowaniem i innymi zagrożeniami płynącymi z sieci.

FortiMail-5002B jest pierwszym urządzeniem do ochrony poczty, które jest w stanie kontrolować pod kątem wirusów i spamu, dwa miliony wiadomości e-mail na godzinę i nie obniżać wydajności sieci. Dzięki szybkiemu transferowi danych o przepustowości 10 Gbps, to przełomowe rozwiązanie doskonale wyłapuje wychodzący spam. Zastosowana w FortiMail technologia kontroli wiadomości wychodzących pomaga blokować masowe wysyłanie niechcianych treści i złośliwego oprogramowania (również do urządzeń mobilnych) i zapobiega wpisywaniu użytkowników na tzw. czarne listy. Pomaga to chronić reputację domen i zachowuje ciągłość świadczenia usług. FortiMail-5002B zapewnia dodatkową ochronę przed spamem, umożliwiając operatorom komórkowym śledzenie poszczególnych aparatów telefonicznych i karty  3G, niezależnie od adresu IP, czy e-mail. Spamerzy w celu uniknięcia wykrycia, używają urządzeń, które często zmieniają adresy IP, dlatego trudno je wyśledzić i zablokować.

Urządzenia FortiGate-5140B, FortiSwitch-5203B i FortiMail-5002B są już dostępne w Polsce.