Nowoczesna technologia w edukacyjnych grach Move&Play

Na początku października br. na stronie www.energizerplay.com wystartowała platforma Move&Play z grami edukacyjno-ruchowymi dla dzieci. Platforma oparta jest na idei rozszerzonej rzeczywistości, gdzie gracz steruje ruchami swojego ciała. Move&Play w przystępny i interaktywny sposób uczy najmłodszych jakie są źródła energii i jak ją oszczędzać. Praca firmy Energizer oraz agencji interaktywnej Pro-Creation nad projektem trwała rok.

Platforma Energizer Move&Play to gry edukacyjne online, które poprzez ruch uczą dzieci jak oszczędzać i efektywnie zarządzać energią ze środowiska. W promocyjnych opakowaniach baterii firmy Energizer znajduje się specjalny kod, który umożliwia pełny dostęp do platformy Move&Play na www.energizerplay.com. Dostępne są również wersje demo, gdzie bez specjalnego kodu każdy może wypróbować grę.

Rozszerzona rzeczywistość

Zastosowana w „Move&Play” technologia Augumented Reality Motion Tracking pozwala na obsługę gier poprzez dotykanie w powietrzu wirtualnych guzików pokazywanych na ekranie komputera. Grafika interfejsów i elementów gry jest nakładana na obraz z kamerki internetowej użytkownika. Specjalne oprogramowanie analizuje obraz z kamery wiele razy na sekundę i reaguje, gdy gracz dotyka wirtualnego guzika.

„Technologię Augumented Reality Motion Tracking mogliśmy do niedawna widzieć jedynie w wysokobudżetowych firmach science-fiction” – mówi Bartosz Michałowski, CEO Pro-Creation, firmy, która przygotowała platformę Move&Play.

Agencja Pro-Creation przygotowała w oparciu o tę technologię 5 gier ruchowych z elementami edukacyjnymi. Platforma Move&Play skierowana jest głównie do graczy od 5 do 16 roku życia, choć tak na prawdę jest to rozrywka dla osób w każdym wieku.

Na szczególną uwagę zasługuje gra Powietrzny Wyścig, w której gracz steruje samolotem symulując lot, gdzie jego skrzydłami stają się rozpostarte ramiona. Sterowanie tego typu było możliwe do tej pory wyłącznie na konsoli wyposażonej w specjalistyczną kamerę. Developerzy z Pro-Creation udowodnili jednak, że jest to również możliwe bez konsoli, na zwyczajnym komputerze czy laptopie.

W duchu „positivenergy”

Energizer, światowy lider rozwiązań w zakresie przenośnej energii, wpadł na pomysł wykorzystania technologii Augumented Reality do stworzenia innowacyjnych gier dla dzieci około roku temu. Firma chciała realizować swoją ideę „positivenergy”, tj. zachęcania do pozytywnych zmian w otoczeniu. Zespół dedykowany do realizacji projektu Move&Play składał się z przedstawicieli Energizer oraz agencji Pro-Creation. Prace rozpoczęły się od gruntownej analizy istniejących możliwości technologicznych. Na bazie tych analiz powstało kilka wstępnych prototypów testujących wydajność i elastyczność nowych rozwiązań Augmented Reality. Idealne rozwiązanie, którego szukał zespół projektowy musiało cechować się rozsądnymi wymaganiami sprzętowymi, łatwością instalacji, a przede wszystkim musiało posiadać możliwość dystrybucji w blistrach baterii Energizer. Istotnym założeniem było to, by konsument nie musiał posiadać drogiej konsoli z dodatkowym osprzętem a jedynie zwyczajny komputer z kamerką internetową, podłączony do internetu. Finalnie wybór padł na technologię Augmented Reality Motion Tracking.

Platforma doceniana przez rodziców i dzieci

Wszystkie gry Move&Play wymagają od dzieci, by ruszały się i skakały w trakcie zabawy. „Jest to niezwykle ciekawy sposób na zabawę, czego dowodem może być olbrzymie zainteresowanie dzieci i rodziców stoiskiem Energizer z platformą Move&Play, jakie mogliśmy zaobserwować na IV Targach Gier i Zabawek, które się odbyły w dniach 30.09-02.10 br. w Łodzi. Platforma Move&Play zyskała uznanie branży i otrzymała wyróżnienie Targów za zastosowanie nowoczesnych technologii do aktywnej zabawy” – mówi Marcin Hrehorowicz, Trade Marketing Manager firmy Energizer.

Move&Play jest projektem regionalnym marki Energizer i obejmuje Polskę, Czechy, Słowację, Węgry oraz Rosję.

Platforma Energizer Move&Play jest dostępna pod adresem www.energizerplay.com.

Ruszaj się i poznawaj, jak oszczędzać energię!

That’s positivenergy!

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu