Przejdź do treści

Drutex po raz kolejny laureatem nagrody Dobra Firma

DRUTEX S.A., największy w Europie producent okien i drzwi, poinformował, że firma po raz kolejny została uhonorowana tytułem „Dobra Firma” przyznawanym przez dziennik „Rzeczpospolita” w ramach rankingu Lista 2000. Spółka, jako jedyna z branży, znalazła się tym samym w gronie dwudziestu najdynamiczniej i najefektywniej rozwijających się polskich przedsiębiorstw.

Wyboru 20 laureatów dokonała kapituła nagrody, w skład której weszły osobistości ze świata nauki, polityki, bankowości oraz redaktorzy Dziennika Rzeczpospolita. Przy wyborze kapituła brała pod uwagę wskaźniki dynamiki sprzedaży za ostatnie cztery lata wskaźniki rentowności oraz wzrost aktywów i kapitałów. Zwycięzca oceniany był również pod kątem potencjału przedsiębiorstwa do rozwoju, a jego miarę stanowiły wskaźniki inwestycji oraz zadłużenia.

Poza tytułem Dobra Firma DRUTEX S.A. zanotował również awans na liście 2000 przygotowanej przez Rzeczpospolitą. Lista wyróżnia największe polskie przedsiębiorstwa, które charakteryzują się innowacyjnością oraz dynamicznym i efektywnym rozwojem. Tegoroczny ranking to kolejny sukces Drutex-u.

Firma uplasowała się na 768 pozycji, co oznacza poprawę w stosunku do roku 2010 aż o 88 miejsc.

Wypracowany wynik stanowi odzwierciedlenie przemyślanej strategii oraz dowodzi, że Drutex jest firmą, która niezależnie od panującej koniunktury gospodarczej sukcesywnie umacnia swoją pozycję konkurencyjną odnotowując z roku na rok lepsze wyniki finansowe.

„Jestem dumny, że Drutex po raz kolejny znalazł się w tak prestiżowym gronie dwudziestu najefektywniejszych przedsiębiorstw w Polsce. Tytuł przyznawany jest bowiem firmom, które mogą pochwalić się znakomitymi wynikami nie na przestrzeni ostatniego roku, ale przynajmniej kilku kolejnych analizowanych lat i takim, które odniosły sukces rynkowy w niełatwej sytuacji gospodarczej. Dlatego nagroda stanowi potwierdzenie, że Drutex wdrażając nowoczesne systemy zarządzania, optymalizując procesy biznesowe, inwestując w jakość produktów, poprawiając poziom obsługi klientów oraz budując świadomość marki realizuje działania znajdujące uznanie w oczach  klientów, czego wyrazem jest dynamicznie rosnący popyt na nasze produkty.” – powiedział Leszek Gierszewski, Prezes DRUTEX S.A.

Nagrodę przyznano podczas uroczystej gali w dniu 24 października 2011 r.