TVN oraz SG24 dołączają do IAB Polska

TVN S.A. oraz agencja SG24 to nowi członkowie Związku Pracodawców Branży Internetowej IAB Polska. Październik był wyjątkowo bogaty pod względem przyjmowania nowych członków w struktury stowarzyszenia: od 1 do 31 października do IAB dołączyło aż siedem nowych firm.

– Bardzo cieszy nas fakt tak dużego zainteresowania IAB ze strony podmiotów operujących w sektorach interaktywnym oraz informacyjnym. Mamy dużą nadzieję, że Internet Poland, który już niedługo będzie miał miejsce, przyciągnie jeszcze większa uwagę rynku – powiedziała Patrycja Sass-Staniszewska, dyrektor biura IAB Polska.

– Treści audiowizualne nieprzerwanie stanowią podstawę rozrywki, choć już dziś formaty telewizyjne są obecne i w online. Każda emisja programu w TV wywołuje wzrost zainteresowania programem w Internecie. Serwisy www są zatem naturalnym rozszerzeniem formatu telewizyjnego  – uzupełniającym to medium o nowe możliwości dystrybucji wysokiej jakości kontentu audio wideo. Uważamy, że wieloletnia praktyka medialna TVN i bogactwo doświadczeń na rynku reklamy przy współpracy z innymi członkami IAB zaowocują w przyszłości wypracowaniem atrakcyjnych standardów komunikacyjnych dla zmieniającego się, a także coraz bardziej wzajemnie zależnego świata telewizji i internetu – powiedziała Małgorzata Madej, Menedżer ds. rozwoju produktu reklamowego online w TVN S.A.

– SG24 dołącza do doborowego grona członków nadzwyczajnych IAB Polska. Chcemy mieć wpływ na polski rynek interaktywny, kreować rozwiązania, dyskutować o dobrych praktykach biznesowych i wymieniać się doświadczeniami z czołówką polskich mediów elektronicznych. Symptomatyczne jest to, że trafiamy do IAB w tym samym momencie, co jedna z największych polskich stacji TV. Rynek mediów elektronicznych w Polsce już nie jest mały, ani raczkujący. Szybko doganiamy świat, a rosnące, mimo światowych kryzysów reklamowe budżety na e-marketing, pozwalają optymistycznie patrzeć w nadchodzące lata. SG24 nie będzie stała z boku – powiedział Michał Stopa, prezes agencji SG24.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu