Przejdź do treści

Gastel Żurawie pozyskał kontrakty na 17,5 mln zł

Gastel Żurawie, lider rynku logistyki budowlanej w Polsce, w ostatnich tygodniach pozyskał wiele nowych kontraktów, zarówno w segmencie wynajmu sprzętu jak i segmencie usług dla energetyki wiatrowej. Tylko w ciągu ostatnich dwóch miesięcy ich wartość wyniosła ponad 17,5 mln zł. – Cieszy nas tak dobra kontraktacja – widać, że w przypadku wynajmu popyt na nasz sprzęt nie słabnie. Natomiast zgodnie z przewidywaniami coraz dynamicznej rozwija się rynek usług dla energetyki wiatrowej, gdzie nasz spółka zapewnia inwestorom kompleksowa ofertę – mówi Grzegorz Żółcik, prezes zarządu Gastel Żurawie.

Połowa z zawartych ostatnio umów dotyczy właśnie energetyki wiatrowej. Największe umowy (łącznie 7,8 mln zł) zostały podpisany z Nordexem, jednym z wiodących na świecie producentów turbin wiatrowych. – To znany i doświadczony gracz na tym rynku. Cieszymy się, że zaufał naszej firmie i mam nadzieję, że dalsza współpraca będzie równie owocna dla obu stron – dodaje prezes Żółcik. Gastel Żurawie wykona dla tej firmy usługi transportowe oraz obsługę dźwigową.

Bardzo dobra kontraktacja powoduje, że zarząd Gastel Żurawie jest spokojny o wyniki firmy – Pierwsze półrocze było dobre. Bardzo dobrze wypadł także III kwartał, szczegóły pokażemy w sprawozdaniu, którego publikację planujemy na 14 listopada 2011 r. A to oznacza, że nie widzimy obecnie żadnych zagrożeń dla wykonania tegorocznej prognozy. Na najbliższym posiedzeniu Zarządu rozważać będziemy podjęcie decyzji o ewentualnym podniesieniu prognozy przychodów w roku 2011. Kontraktacja jest na tyle dobra, że krok ten może wydać się konieczny. – mówi prezes Żółcik. Przypomnijmy, że opublikowana na początku czerwca br. prognoza przewiduje wypracowanie przychodów ze sprzedaży na poziomie 105,1 mln zł, 30,7 mln zł EBITDA (zysk operacyjny powiększony o amortyzacje) oraz 8,7 mln zł zysku netto.