Przejdź do treści

Alternatywą w choinkę

Co zrobić, żeby syntetyczna słodycz wylewająca się z półek supermarketów nie obrzydziła nam Świąt Bożego Narodzenia? Wystarczy zdobyć się na odwagę, odrzucić gwiazdkowy banał i przyjąć pod dach nieco alternatywy. Niekoniecznie w obyczajach – choć i to nie zaszkodzi, ale na przykład w wystroju wnętrz. Niezbędną porcję bożonarodzeniowej alternatywy proponuje Stereodesign.pl, sklep z wyposażeniem wnętrz, meblami i akcesoriami.

Choinkę ciężko pominąć. Ale można jej odjąć nieco banalnego ciężaru i umieścić gdzie indziej, niż zazwyczaj – na przykład… na stole! W misce Christmas Tree Serving Bowl możemy zaserwować orzechy lub ciastka albo upiec w niej ciasto. To naczynie o prostym, ale przykuwającym uwagę i jednocześnie nie narzucającym się designie mile zaskoczy wszystkich gości.

Pozostajemy na stole, ale w szerszym kadrze. Obrus, na którym stawiamy świąteczne smakołyki, nie musi oślepiać eksplozją gwiazdkowych symboli. Dzwoneczkom, Mikołajom i aniołkom dajemy wolne, zastępując je pochwałą wspólnego spędzania czasu i celebrowania posiłków w gronie rodziny i przyjaciół. Sympatyczny bałagan po uczcie – to motyw przewodni obrusu Messy projektu Aze Design. „Plamy” z rozlanego wina w formie przestrzennego haftu wykraczają poza długość tkaniny. Ten żartobliwy akcent rozluźni atmosferę nada świątecznym posiłkom niebanalnego charakteru.

A sama choinka? Pod czymś trzeba przecież położyć prezenty. Stereodesign.pl proponuje, aby w tym roku oszczędzić żywe drzewka i postawić na ekologię połączoną z alternatywnym wzornictwem. To wszystko ma w sobie choinka wykonana w technice „nadmuchiwanej stali” przez Oskara Ziętę. Limitowana seria choinek Fidu dostępna w wersji ze rdzawej lub lakierowanej stali, a także w wariancie Golden Teflon to obowiązkowa pozycja na liście każdego świątecznego minimalisty.

Designerskie elementy świątecznego wyposażenia mają jeszcze jedną, niezaprzeczalną zaletę. Wszystkie nadają się na prezent – i to taki, który obdarowana osoba zapamięta na długo! Zapraszamy na www.stereodesign.pl