Przejdź do treści

Skuteczna pielęgnacja nagrobków

Polacy przywiązują bardzo dużą wagę do listopadowych świąt Wszystkich Świętych, których tradycja sięga aż 837 roku. W tym okresie szczególnie troszczymy się o wygląd nagrobków. Jak skutecznie o nie zadbać? emsal Kamień to idealny środek do czyszczenia, pielęgnacji oraz impregnacji wszelkiego rodzaju powierzchni kamiennych.

Jak zadbać o wygląd pomników? Oczywiście stosując sprawdzone metody w połączeniu ze specjalistycznymi preparatami. W Polsce nagrobki najczęściej wykonane są z granitu, marmuru, lastryka oraz kamienia. Marka emsal przygotowała specjalny preparat do czyszczenia, pielęgnacji oraz impregnacji powierzchni kamiennych.

emsal Kamień nie tylko skutecznie czyści, ale również pielęgnuje powierzchnie kamienne. Środek zawiera specjalną formułę impregnującą PROtec, która pozostawia długotrwałą ochronę przed zabrudzeniami, zanieczyszczeniami atmosferycznymi oraz plamami z wody. Nie pozostawia smug, odświeża naturalny kolor kamienia oraz nadaje idealny połysk.

emsal Kamień można stosować na dwa sposoby. Do intensywnego czyszczenia zaleca się użycie preparatu nierozcieńczonego zaś do czyszczenia mniej zabrudzonych powierzchni producent rekomenduje stosowanie roztworu tj. 2 nakrętki płynu na 5 litrów wody.