Przejdź do treści

Inteligo reklamuje igo lokatę

Startuje telewizyjna kampania internetowej igo lokaty Inteligo. Telewizyjne spoty stanowią uzupełnienie trwającej już kampanii internetowej. Dwie linie kreatywne podkreślają kluczowe atrybuty produktu: prostotę zakładania i obsługi igo lokaty oraz jej dostępność nawet dla osób, które nie mają jeszcze w Inteligo konta. Działania wspierające kampanię mają być również prowadzone na Facebooku.

Igo lokata to depozytowy produkt z dzienną kapitalizacją odsetek wprowadzony przez Inteligo w drugiej połowie września. Od tego czasu trwają działania promocyjne w Internecie. 28 października rusza także kampania w telewizji – ostatni raz Inteligo wykorzystywało to medium przy reklamach z Marią Peszek i Smolikiem w 2010 roku. Nowe spoty kontynuują wprowadzony wtedy motyw przedmiotów i symboli zawieszonych w powietrzu na białym tle. Odwołują się one do najważniejszych atutów igo lokaty: prostoty i szybkości procesu jej zakładania oraz wysokiego oprocentowania. Na igo lokacie można zarobić nawet 5,52% w skali roku, co stanowi odpowiednik 7% na tradycyjnej lokacie.

Pierwsza linia kreatywna realizuje myśl, że „założenie lokaty w Inteligo jest proste, jak z bicza strzelił”.

Druga, nieco łagodniejsza linia, podkreśla, że „prościej jest napić się mleka z dzbanka, niż wydoić krowę – tak samo proste jest założenie igo lokaty”.

Kreacje telewizyjne przygotowała agencja Testardo Gram, internetowe – OS3 Multimedia. Planowaniem i zakupem mediów zajęły się Universal McCann (TV) oraz Value Media i Cube Group (Internet). Kampania telewizyjna jest prowadzona we wszystkich pasmach, między innymi w TVP, Polsacie, TVN, TVN Style, TVN24, TVN Turbo oraz w ramach pakietu obejmującego wybrane programy dostępne na platformie Cyfra+. Z kolei w działaniach internetowych wykorzystywane są największe serwisy internetowe (m.in. Google, Gazeta.pl, Onet.pl, Interia.pl, Wp.pl, YouTube) oraz porównywarki lokat i portale biznesowe, docierające do odbiorców zainteresowanych tematyką finansową (m.in. Money.pl, Totalmoney.pl, Comperia.pl, Bankier.pl). Kampania internetowa potrwa do końca listopada, telewizyjna – do 4 grudnia.

W listopadzie działaniom stricte reklamowym ma towarzyszyć zwiększona aktywność Inteligo na Facebooku. Po raz pierwszy bank planuje wykorzystać swój profil w serwisie do prowadzenia akcji promocyjnej na taką skalę. Dzięki specjalnej aplikacji, klienci, którzy założyli lub założą igo lokatę i będą polecać ją swoim znajomym będą mogli walczyć o atrakcyjne nagrody, takie jak iPady2.