SPRINT – pierwsze w Polsce rozwiązanie SAP Business All-in-One certyfikowane przez SAP AG

W październiku br. eksperci SAP AG zakwalifikowali system SPRINT, rozwiązanie SAP oferowane przez firmę 7milowy z Grupy BCC, do grupy certyfikowanych rozwiązań SAP Business All-in-One. Celem kwalifikacji było potwierdzenie zgodności SPRINT z międzynarodowymi normami SAP AG wobec rozwiązań partnerskich.

SPRINT jest oferowany firmom średniej wielkości od ponad 10 lat. To kompleksowe rozwiązanie, które obejmuje pakiet kluczowych funkcjonalności SAP ERP, metodykę wdrożeniową, sprawdzoną w firmach średniej wielkości, jak również narzędzia organizacyjne i informatyczne wspomagające proces wdrożeniowy.

SPRINT został poddany kwalifikacji na wniosek firmy 7milowy. Eksperci SAP AG zweryfikowali działanie systemu w praktyce, jego zgodność z najnowszą wersją systemu SAP ERP – ECC 6.0, poprawność koncepcji rozwiązania, gotowe scenariusze dla użytkowników, wykorzystywaną metodykę wdrożeniową i dokumentację projektową. Wydany przez SAP AG certyfikat oficjalnie potwierdza, że SPRINT to kompleksowe rozwiązanie SAP ERP dla firm średniej wielkości.

„Z naszych globalnych doświadczeń wynika, że rozwiązania partnerskie to najatrakcyjniejsza forma wdrożenia systemu SAP dla firm średniej wielkości. Klienci z tego segmentu rynku mają podobne potrzeby biznesowe, co duże przedsiębiorstwa, lecz ich zasoby i budżety są ograniczone. Dzięki temu, że cena, zakres i czas trwania projektu są z góry ustalone, firmy MŚP mogą pozwolić sobie na system ERP światowej klasy. W praktyce rozwiązania partnerskie SAP Business All-in-One to najlepsza możliwość wdrożenia systemu, który do tej pory był poza zasięgiem finansowym wielu firm” – mówi Natasa Rojec-Spindler, dyrektor ds. rozwoju rozwiązań SAP na Europę Środkowo-Wschodnią. „Przedsiębiorstwa, które zdecydują się na takie podejście, chcą jednak mieć pewność, że rozwiązanie partnera jest bezpieczne, kompletne i w pełni zgodne z najnowszą wersją systemu SAP. Proces certyfikacji daje im tą pewność. W Polsce tylko jedno rozwiązanie podlegało odpowiedniej kwalifikacji i spełniło międzynarodowe standardy SAP – to SPRINT oferowany przez firmę 7milowy. W ocenie naszego zespołu SPRINT to rozwiązanie kompleksowe, bezpieczne, o nieograniczonych możliwościach rozwoju w przyszłości. Może być wdrażane zarówno w Polsce, jak i w pozostałych krajach europejskich.”

SPRINT zawiera kluczowe funkcjonalności systemu ERP – finanse (moduł SAP FI), środki trwałe (moduł SAP AA), kontroling (moduł SAP CO), zarządzanie gospodarką materiałową (SAP MM), planowanie produkcji (SAP PP) oraz sprzedaż i dystrybucję (SAP SD). Każdy z modułów rozwiązania może być modyfikowany, a w przyszłości rozwijany zgodnie z potrzebami biznesu.

„Wynik procesu kwalifikacyjnego nie jest dla nas żadnym zaskoczeniem. SPRINT jest w końcu systemem sprawdzonym w praktyce, na którym pracuje aktualnie kilkadziesiąt firm w Polsce. Zależało nam jednak, by sama centrala SAP oficjalnie zweryfikowała i potwierdziła zgodność SPRINT z globalnymi wymogami i standardami. Certyfikat wystawiony przez SAP AG jest jak kropka nad „i”. Jesteśmy pierwszym i jedynym Partnerem SAP w Polsce, który posiada kompletne certyfikowane rozwiązanie SAP ERP dla firm średniej wielkości” – mówi Norbert Wierbiłowicz, Prezes Zarządu w 7milowy.

Dla firm średniej wielkości SPRINT to przede wszystkim krótszy i tańszy sposób zakupu rozwiązań SAP niż w przypadku klasycznego projektu wdrożeniowego. Jest to możliwe dzięki najlepszym praktykom biznesowym, które uwzględniono w SPRINT. Zaplanowanie tych rozwiązań w SPRINT oznacza wdrożenie systemu ze sprawdzonymi standardami zarządzania oraz znaczne obniżenie czasochłonności projektu. Wszystkie projekty SPRINT mają charakter fix-scope i fix-price, co oznacza, że zakres wdrażanego systemu i całkowity koszt projektu jest znany przy podpisywaniu umowy.

Wśród przedsiębiorstw, które z powodzeniem wykorzystują SPRINT w codziennej działalności można wymienić m.in. firmę Herlitz, Masmal, Minimax Polska, Cehave Pasze, Inter Metal, EcoWipes, Fabrykę Cukierniczą Kopernik, Spółdzielnie Mleczarską ROTR, Poli-Eco Tworzywa Sztuczne i wiele innych.

 

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu