Przejdź do treści

Rewolucja bez granic w kontach firmowych Meritum Banku

Meritum Bank, zdobywca tytułu Przyjazny Bank Newsweeka w kategorii Bank Internetowy, rewolucjonizuje proces otwierania kont bankowych dla biznesu. Każde przedsiębiorstwo, niezależnie od formy prawnej działalności gospodarczej, może teraz w prosty sposób założyć konto całkowicie online. Co więcej, nie musi nawet dostarczać bankowi dokumentów rejestrowych firmy, ponieważ wszystkie dane są automatycznie weryfikowane w odpowiednich rejestrach elektronicznych.

Meritum Bank w ofercie kont firmowych wyeliminował wszelkie bariery, z którymi dotychczas zmagały się przedsiębiorstwa podczas otwierania rachunków online.  Przy zakładaniu konta dla firm, Meritum Bank nie stawia ograniczeń dotyczących form prawnych działalności gospodarczej czy liczby osób reprezentujących firmę. W ramach oferty online konta Meritum Bez Granic, przedsiębiorstwa nie zapłacą ani złotówki za otwarcie i prowadzenie rachunku, wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce, jak również przelewy przez Internet – w tym do ZUS i US.

Meritum Bank otwiera się także na potrzeby przedsiębiorstw prowadzących biznes międzynarodowy, których w dobie globalizacji działa w Polsce coraz więcej. Firmy w ramach standardowej oferty otrzymują bezpłatny dostęp do negocjacji kursów walut oraz oprocentowania lokat online z indywidualną opieką dealera walutowego. Co więcej każde przedsiębiorstwo może otworzyć online dowolną liczbę rachunków zarówno w PLN, EUR, USD, CHF, GBP, NOK, SEK, DKK bez dodatkowych kosztów.

„Stworzyliśmy naszą ofertę w oparciu o nowoczesne funkcjonalności, ponieważ naszym celem jest zapewnienie maksymalnie przyjaznych i użytecznych rozwiązań finansowych dla biznesu. Jesteśmy przekonani, że dostęp online, bez zbędnej biurokracji, będzie dużym udogodnieniem dla przedsiębiorców, którzy dzięki Meritum Bankowi zyskają funkcjonalne narzędzie internetowe do zarządzania rachunkiem bankowym i kontaktami pracowników z instytucją finansową.” – mówi Daniel Klinkosz, Kierownik Zespołu ds. rozwoju produktów dla przedsiębiorstw w Meritum Banku.

Rewolucyjne podejście do kont dla przedsiębiorstw w Meritum Banku wiąże się także z  bezpłatnym dostępem do funkcjonalności, które większość instytucji finansowych oferuje za dodatkową opłatą. W ofercie Meritum Banku, każda firma, niezależnie od formy prawnej, otrzymuje w standardzie możliwość przypisania do konta dowolnej ilości użytkowników i nadania im określonych uprawnień dotyczących dostępu do operacji zgodnie z indywidualnymi potrzebami. Definiowanie użytkowników, nadawanie i zmiana uprawnień odbywa się również online i podobnie jak w przypadku zakładania kont firmowych, nie wymaga dosyłania żadnych dokumentów.