Ekopia24.pl wybrała Data Center

Wybór odpowiedniego data center to jeden z priorytetów Ekopia24.pl.

Nie mieliśmy wątpliwości z usług jakiego data center skorzystać. Kierowaliśmy się jakością oferowanych rozwiązań. Nacisk położyliśmy przede wszystkim na bezpieczeństwo danych. – mówi Maciej Sowa prezes Ekopia24.pl.

W EKOPIA24.pl jest wielopoziomowa ochrona informacji. Na początku dane są kompresowane, szyfrowane uznanym algorytmem AES, a następnie przesyłane na serwer w Data Center z wykorzystaniem protokołu SSL. Ponadto dodatkową ochronę na poziomie interfejsu zapewnia SOAP/Message Signing. Uprawniony Klucz dostępu do zgromadzonych danych posiada jedynie wyznaczony Użytkownik, co stanowi dodatkową ochronę.

EKOPIA24.pl bazuje na dwóch macierzach dyskowych – podstawowej i zapasowej. Macierze pracują w raid6, co zapewnia bardzo wysokie bezpieczeństwo przechowywanych danych. Dane z macierzy podstawowej są w czasie rzeczywistym odwzorowywane na macierzy zapasowej – co w praktyce oznacza, że w danej chwili archiwizowane dane są w dwóch miejscach od siebie niezależnych.

Ekopia24.pl to kompleksowy produkt, który zakłada rozwiązanie wszystkich trudności związanych z wykonaniem kopii zapasowych zgromadzonych danych (backup). Oferowana technologia umożliwia przechowywanie kopii na serwerze, który umieszczony jest poza siedzibą firmy. Kopie dokumentów są więc całkowicie bezpieczne.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu