Boeing przyjął FL Technics do programu GoldCare

Spółka FL Technics, dostawca zintegrowanych usług w zakresie obsługi technicznej samolotów, został strategicznym partnerem Boeinga i będzie obsługiwała wszystkie maszyny tego producenta, włączając w to najnowszego B787 Dreamliner, w ramach programu GoldCare. Według porozumienia, FL Technics, jako zatwierdzony i preferowany dostawca usług, będzie świadczył usługi obsługi liniowej i hangarowej, konserwacji i wsparcia inżynieryjnego dla flot biorących udział w programie.

– Spółka FL Technics została wybrana do udziału w globalnym programie OEM (Original Equipment Manufacturer) jako jedna z grupy wyselekcjonowanych na świecie firm. Uznanie Boeinga i włączenie do programu GoldCare w charakterze kluczowego partnera jest potwierdzeniem wysokich kompetencji spółki w dziedzinie obsługi technicznej statków powietrznych. Przewagi FL Technics to innowacyjność, elastyczność, zorientowanie na obsługę klienta i dążenie do jak najwyższej jakości usług – mówi Jonas Butautis, prezes FL Technics.

Program GoldCare to przygotowany przez firmę Boeing elastyczny pakiet usług wsparcia technicznego dla maszyn B787 Dreamliner oraz B737 Next Generation. W celu realizacji programu Boeing stworzył międzynarodową grupę, która dostarcza kompleksowe usługi wsparcia technicznego, inżynieryjnego oraz zapewnia dostawy części zamiennych, w stawkach opartych na faktycznie odbytych godzinach lotu.

Opieka w ramach programu GoldCare pozwala klientom w pełni skupić się na obsłudze pasażerów podczas gdy ich samoloty są maksymalnie wykorzystywane i obsługiwane przez najlepszych fachowców. Do zespołu GoldCare należą renomowane firmy, takie jak GE Aviation, Hamilton Sundstrand, Honeywell, Moog Inc., Panasonic, Rockwell Collins, itp.

– Włączenie FL Technics do globalnej sieci obsługi technicznej Boeinga zapewni klientom programu GoldCare elastyczność w doborze lokalizacji serwisu dla ich nowych maszyn. Duże doświadczenie w obsłudze samolotów produkowanych przez Boeinga pozwoli spółce efektywnie obsługiwać nabywców B787. Użytkownicy samolotów Boeinga, objętych programem GoldCare, mogą być pewni, że ich maszyny są serwisowane w pełni w zgodzie z wymaganiami producenta – podkreśla J.Butautis.

Spółka FL Technics, z siedzibą główną w międzynarodowym porcie lotniczym w Wilnie, jest jednym z największych w Regionie Bałtyckim i Wspólnocie Niepodległych Państw dostawców zintegrowanych usług obsługi technicznej dla statków powietrznych. Posiada certyfikaty EASA Part 145, Part 147 i Part M. Obsługuje samoloty typu Airbus A320, Boeing 737 CL, Boeing 737 NG, Boeing 757, SAAB, ATR 42/72, Bombardier CRJ i Embraer 145. FL Technics oferuje klientom kompleksowe i dopasowane do indywidualnych potrzeb usługi w zakresie obsługi technicznej, zarządzają flotą oraz silnikami i komponentami. Spółka ma dwa centra serwisowe – na Litwie i na Ukrainie – oraz dużą sieć całodobowych stacji obsługi liniowej w Europie i Wspólnocie Niepodległych Państw.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu