Nowe auto do pomocy małym pacjentom

Fundacja „Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci” otrzymała dziś samochód – dar od DIALOGu. To odpowiedź operatora na dramatyczny apel hospicjum, które straciło dwa pojazdy podczas sierpniowej nawałnicy.

Od kilku miesięcy lekarze i pielęgniarki mieli utrudniony dojazd do podopiecznych, zwłaszcza, że w samochodach Fundacji regularnie kilka razy w roku zdarzają się kradzieże tablic rejestracyjnych oraz próby kradzieży lusterek.

DIALOG przekazał Fundacji „Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci” samochód osobowy Fiat 500.

– Sytuacje, w których możemy wesprzeć najbardziej potrzebujących przynoszą nam wielką zawodową satysfakcję – myślę, że wyrażam tu opinię nie tylko zarządu, ale wszystkich pracowników DIALOGu – mówi Arkadiusz Miszuk, prezes zarządu DIALOGu. – Mam również głęboką nadzieję, że za naszym przykładem podążą inne wrocławskie i dolnośląskie firmy – podkreśla.

Pod opieką Fundacji jest ponad 80 dzieci. To pacjenci z niezwykle poważnymi problemami neurologicznymi, wadami genetycznymi, cierpiące na rzadkie, przewlekłe schorzenia, a także dzieci po zakończonym leczeniu onkologicznym.  Fundacja zapewnia pacjentom leki, sprzęt medyczny, a często też wsparcie socjalne. Pracownicy i woluntariusze opiekują się nie tylko chorymi dziećmi, ale całymi rodzinami w każdym wymiarze: medycznym, fizycznym oraz duchowym i psychologicznym.

Prezes Fundacji Krzysztof Szmyd mówi: – Dzięki wsparciu ludzi dobrej woli możliwe jest istnienie takiej instytucji jak nasza. Nieodpłatna praca wielu życzliwych osób, wspieranie nas przez osoby prywatne, czy wreszcie – tak jak w tym wypadku – wsparcie wielkich instytucji zapewniają nam możliwość funkcjonowania oraz stały rozwój. Wsparcie darczyńców ma także dodatkowy aspekt – jest dla nas wielkim zobowiązaniem, aby starać się każdego dnia coraz bardziej…

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu