Przejdź do treści

MORELE.net pozyskuje finansowanie z funduszu VC

MIDVEN S.A. będący firmą doradczo – inwestycyjną, był doradcą finansowym dla MORELE.NET, pozyskując zarazem dla Spółki finansowanie z funduszu MCI. TechVentures.

Firma MORELE.NET jest czołowym na rynku polskim sklepem e-commerce, dystrybuującym zarówno komputery oraz akcesoria komputerowe jak również sprzęt AGD / RTV. Doprowadzenie do transakcji kapitałowej za pośrednictwem Midven S.A. wesprze znacząco MORELE.NET w walce o pozycję największego sklepu internetowego w sektorze „komputery przenośne”.

„Inwestycja funduszu Venture Capital o uznanej renomie jak MCI umożliwi Morele.net nie tylko dynamiczny rozwój ale również uzyskanie pozycji lidera e-commerce w segmencie IT” – powiedział Michał Pawlik, Członek Zarządu Morele.net Sp. z o.o.

MIDVEN S.A. jest butikiem doradczo – inwestycyjnym, działającym zarówno na rynku polskim w imieniu funduszu inwestycyjnego Private Equity – Yorkville Advisors LLC, jak również wspierający w transakcjach doradczych znaczące firmy związane z ‘nowymi technologiami’.

MCI. TechVentures jest funduszem Venture Capital typu ‘Captive’ dla spółek dojrzałych z segmentu ‘nowych technologii’ utworzonym przez MCI Management SA, Spółkę notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

MORELE.NET jest czołowym sklepem internetowym, będącym liderem rynku e-commerce w segmencie IT. W rankingu Money.pl / Wprost w latach 2008, 2009 oraz 2010 został uznany za najlepszy sklep internetowy w swoim segmencie jak również wyróżniony tytułem “Laureat rankingu”. Obecnie Morele.net odwiedza 100.000 dziennie poprzez witrynę internetową oraz placówki odbiorcze ‘netPunkty’.