Marcin Wyrostek dołączył do projektu someBody@somePLace

Do gości malarza Maksymiliana Novak-Zemplińskiego (Elin Jőrd, Roksana Ciurysek-Gedir, Maciej Zień) dołączył znakomity polski akordeonista Marcin Wyrostek, który uświetni swoim występem wernisaż otwierający wystawę w Londynie.

Wernisaż drugiej już wystawy Maksymiliana Novak-Zemplińskiego w ramach projektu someBody@somePLace odbędzie się 10 listopada w Londynie przy 88 St. James’s Venue. Wystawa potrwa od 11 do 17 listopada.

someBody@somePLace to projekt promocji polskiej sztuki w ramach naszej prezydencji w UE. Pierwsza wystawa odbyła się w połowie października w Brukseli przy współpracy z Gminą Saint Gilles. Do współpracy przy wystawie w Londynie Novak-Zempliński zaprosił tajemniczą, polską malarkę Elin Jőrd oraz Roksanę Ciurysek-Gedir, która zaprezentuje swoje fotografie.

W trakcie wernisażu otwierającego londyńską wystawę gośćmi Maksymiliana będą także znany polski projektant Maciej Zień, który przedstawi unikalny projekt nawiązujący do koncepcji artystycznej wystawy oraz Marcin Wyrostek, który z tej okazji wykona kilka utworów ze swojego najlepszego repertuaru.

– Jestem zaszczycony, że zostałem zaproszony do udziału w tak prestiżowym i interdyscyplinarnym projekcie, jakim jest someBody@somePLace. To wielka przyjemność móc z pozostałymi artystami promować polską kulturę podczas naszej prezydencji w UE – mówi Marcin Wyrostek.

someBody@somePLace to projekt promocji polskiej sztuki pod patronatem Polskiej Prezydencji w Radzie UE oraz prof. Jerzego Buzka, Przewodniczącego Parlamentu Europejskiego. Projekt, wspierany przez Instytut Adama Mickiewicza, obejmuje dwie prestiżowe wystawy malarstwa (w Brukseli oraz Londynie), artysty młodego pokolenia Maksymiliana Novak-Zemplińskiego i jego gości. Inicjatorem i promotorem jest Adam Maciejewski z Zarządu Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie, która wspólnie z Krajowym Depozytem Papierów Wartościowych objęła patronat honorowy nad projektem. Wśród głównych sponsorów projektu znalazła się Giełda NYSE EURONEXT oraz Fundacja Zygmunta Zaleskiego z AliorBankiem.

Więcej informacji na dedykowanej stronie internetowej www.someplace.eu

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu