Przejdź do treści

Grupa Recykl rośnie poprzez akwizycję

Grupa Recykl – lider rynku recyklingu opon – planuje przejąć część spółki ATB Truck SA – należącej do giełdowego Pekaesu. Przejmowany zakład recyklingu znajduje się w Śremie, gdzie Recykl uruchomił niedawno najnowocześniejszego w Polsce zakład do przerobu zużytych opon. Dzięki akwizycji moce produkcyjne spółki wzrosną o 50 proc.

ATB Truck SA prowadzi działalność polegającą na bieżnikowaniu i sprzedaży opon do samochodów ciężarowych i autobusów oraz recyklingu zużytych opon. Notowana na rynku NewConnect Grupa Recykl w wyniku realizacji transakcji docelowo przejmie zorganizowaną część przedsiębiorstwa zajmującą się recyklingiem. Pozostałą działalność spółki ATB Truck SA przejmie niemiecka firma Rula Vermögensverwaltungs GmbH.

Obie strony kupujące ATB Truck SA zobowiązały się do zapłaty za przejmowane akcje łącznej kwoty 6,9 mln zł. Dodatkowo, Recykl zakupi również za 3,9 mln zł nieruchomość w Śremie, która jest wykorzystywana w działalności prowadzonej przez ATB Truck SA. Przejęcie zostanie sfinansowane prywatną emisją obligacji lub kredytem.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami lider rynku recyklingu opon chce dynamicznie rozwijać się zarówno poprzez wzrost organiczny jak i akwizycję. Przejęcie firmy z branży umożliwi Grupie Recykl skokowo zwiększyć skalę działalności. Ponadto, ATB Truck SA – należąca Pekaesu, dysponuje własną siecią zbiorki zużytych opon, co gwarantuje dostawy surowca.

„Z punktu widzenia rozwoju Grupy Recykl i budowy wartości dla akcjonariuszy to bardzo dobra transakcja. Dzięki tej akwizycji nasze moce produkcyjne wzrosną o połowę. Zakład recyklingu ATB Truck są producentem czystego granulatu, który jest najbardziej rentowną działalnością w naszej branży i to z pewnością będzie widoczne w wynikach finansowych” – mówi Maciej Jasiewicz, prezes zarządu Grupy Recykl.

Warunkiem realizacji transakcji jest między innymi uzyskanie przez kupujących satysfakcjonującego rezultatu pełnego badania due diligence ATB Truck SA oraz uzyskanie przez Recykl zgody Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji na nabycie nieruchomości w Śremie.